Середа, 14.04.2021, 11:11
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Діяльність шкільних бібліотек

 Організаця інформаційного середовища Нової української школи в шкільних бібліотеках Ніжина

                Сучасна шкільна бібліотека - це місце, де учень, вчитель і бібліотекар зустрічаються щодня для спільної роботи, де на практиці виховується потреба в знаннях, даються навички пошуку потрібної інформації, закладаються основи самоосвітньої діяльності. Кожна бібліотека повинна мати добре організоване інформаційне середовище, яке б відповідало запитам і потребам основної категорії читачів. Шкільні бібліотеки за програмою НУШ повинні стати ресурсним осередком і експериментальним майданчиком для учнів і вчителів, забезпечить вільний доступ до якісних електронних підручників, енциклопедій, бібліотек, лабораторій. 

           Завдання шкільної бібліотеки допомогти творчому та відповідальному вчителю, який постійно працює над собою, у відборі нових навчальних посібників для реалізації програми,  над чим активно працюють бібліотекарі закладів загальної середньої освіти м. Ніжина.

 

 

 

 

        

     

Краєзнавча робота шкільної бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ст. № 10

      12 грудня 2017 року досвідом роботи ділились бібліотекарі ЗОШ І-ІІІ ст. № 10. Практичний семінар «Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання учнівської молоді» проведений у співпраці з Ніжинською центральною бібліотекою. Завідуюча бібліотекою Пономарьова Л.В., презентуючи свій  досвід роботи,  акцентувала увагу на тому, що одне з чільних місць у діяльності шкільної бібліотеки належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його потрібно добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство.

         Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної шкільної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

       Мета бібліотечного краєзнавства – виявити, зібрати і надати для використання всі матеріали, пов’язані за змістом з рідним краєм; забезпечити бібліографічну інформацію за допомогою цікавих форм і методів популяризації краєзнавчої літератури; залучати молодь до активного пізнання рідної землі.

         У семінарі взяли участь науковий співробітник історичного відділу ніжинського краєзнавчого музею ім. Спаського Діденко Т.О. Тетяна Олександрівна провела цікавий та пізнавальний екскурс в історію ніжинських храмів та церков.

         Провідний бібліотекар-бібліограф Ніжинської міської бібліотеки Гусєва Любов Григорівна представила до уваги учасників семінару презентацію-дослідження «Ніжин у творах відомих письменників».

         На засіданні свої власні вірші про Ніжин читав учень 8 класу ЗОШ № 10 Масловський Максим та  лунала прекрасна музика у виконанні учня 11 класу ЗОШ № 10 Коростиленка Артема.

Завершенням корисного та цікавого заходу стала екскурсія до унікального для України -  музею поштової станції, під час якої завідувач музею Руденко Л.М. познайомила з музейними експозиціями, котрі створюють  у відвідувачів враження повернення у ХІХ століття та показують соціально-економічний розвиток Ніжина тієї пори.

Учасники семінару вдячні виступаючим за цікаву інформацію та нові ідеї, що дозволять залучити до краєзнавчої роботи більшу кількість відвідувачів бібліотеки.

                                                    Методист ММК      Іващенко Л.І.

 

 

 

 

 

 

      

    

    

     

Свято у бібліотеці гімназії № 3

 1 грудня,  в перший день зими, діти других класів завітали до гімназійної бібліотеки, щоб стати її читачами. Королева - Книга, Знайка, і Незнайка ознайомили учнів з законами бібліотечного царства, розказали, де і як вибрати книжки для читання. Діти, члени бібліотечного активу, провели вікторину після якої другокласники зустрілися з книжковими героями. Свято сподобалося всім - і дітям, і юним «артистам»,  і вчителям.

 

 

 

 

 

 

      

Запалили свічки скорботи...

23 листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій бібліотекарями ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 було проведено бібліотечний урок для учнів 6-В классу «Незгасні свічки болю». У заході взяли участь бібліотекар міської дитячої бібліотеки Комаровська Н.В. та працівник Ніжинського краєзнавчого музею Діденко Т.О., які познайомили з документальними та архівними матеріалами щодо трагічних подій далекого минулого українського народу. Учасники мали змогу ознайомитися з літературою біля оформленої тематичної виставки.

        На завершення учні та гості запалили свічки скорботи в пам’ять усіх жертв тих лихих часів.

 

 

 

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «МОЯ ЗЕМЛЯ, ЗЕМЛЯ МОЇХ БАТЬКІВ, БОРОЛАСЯ Й ПЕРЕМАГАЛА» !

 

        Фінішував Обласний літературний конкурс патріотичної лірики «Моя земля, земля моїх батьків, боролася й перемагала», який проводився Чернігівською обласною бібліотекою для юнацтва за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації. 

За даними сайту

http://obucn.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=1438:vitayemo-peremozhtsiv&catid=22&Itemid=15 Чернігівської обласної бібліотеки на конкурс з усієї Чернігівської області було надіслано близько ста робіт юних талантів від 14 до 21 року. Наші учні випускниця Ніжинської гімназії № 3 (учитель Приходько Л.І., бібліотекар Чуприна І.В.), нині учениця 11 класу Ніжинського ліцею та ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 (бібліотекар Бутенко Н.П.)  виборили почесні місця та отримали цінні  подарунки, як були вручені адміністрацією закладів освіти.

 

 

      У номінації «Проза»:

І місце – Ярмоленко Софія за твір «Спіраль поколінь» (м. Ніжин, Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, 9 клас);

      У номінації «Поезія»:

 ІІ місце – Шейко Валерія за вірш «Вишиванка» ( м. Ніжин, випускниця Ніжинської гімназії № 3, нині учениця 11класу Ніжинського ліцею);

 ІІІ місце - Марійко Віталія за вірш «Мамина любов» (м. Ніжин, Ніжинська гімназія №3, 8 клас);

     Кожна робота пронизана любов’ю до рідної землі, до людей, які гордо називають себе українцями.

     Нових вам успіхів, наші юні обдарування! 

Іващенко Л.І.. методист ММК

 

 

 

 

 

 

Презентація альманаху "Литаври"

        21 листопада в  НДУ ім. М.Гоголя  шкільні бібліотекарі  взяли участь у презентації  друкованого видання альманаху   «Литаври». У збірці представлено творчість сучасних відомих світових письменників - учасників Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі  2017 року. Зустріч організувала Тетяна Винник, ніжинська письменниця, член Спілки письменників України, Голова Громадської організації «Центр новітніх ініціатив та комунікацій»  та ініціатор фестивалю.  Перед присутніми виступили Забарний О.В., декан філологічного факультету;   Шкуліпа А.Г. , ніжинський письменник, член Спілки письменників України; Бонадаренко Ю.І., професор, викладач НДУ ім.. М.Гоголя; Тимошенко О.А., декан  факультету психології та соціальної роботи; Грек О., ніжинська художниця та дитяча письменниця.

         Тетяна Винник подякувала усім, хто долучився до проведення фестивалю як важливого заходу привернення уваги світової спільноти до культури та історії Чернігівщини. Особливі слова  подяки пролунали на адресу Управління освіти Ніжинської міської ради  в особі Крапив’янського С.М., міського методичного кабінету за дієву підтримку в організації зустрічей учасників та гостей фестивалю. Шкільні бібліотеки поповнились новим виданням  альманаху.

Іващенко Л.І., методист ММК

 

 

 

 

   

  

 

«Добра казка» завітала до учнів ЗОШ № 9

З 13.11 по 17.11.2017 р. шкільній бібліотеці Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 спільно з учнями 5-6 класів відбувся конкурс «Добра казка». Бібліотекар школи Пирожок Л.В. оформила  виставку «Будь толерантним».

   

«Україна – територія гідності та свободи»

       21 листопада у День Гідності та Свободи у бібліотеках закладів загальної середньої освіти розгорнуто книжкові виставки «Україна – територія гідності та свободи». Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України у 2014 році. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

 

 

 

Вшанування кращих читачів в НВК "Престиж" № 16

 16 листопада 2017 р в ННВК №16 "Престиж" відбулося справжнє свято книги. Відмітили та нагородили Почесними грамотами учнів, які багато читають і є постійними відвідувачами шкільної бібліотеки. До привітань долучилися й аніматори групи "Лімпопо"

  https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=634147686975891&id=100011419970451  

 

 

 

 

 

      

 

День української писемності та мови в ЗОШ І-ІІ ст. № 4

      Традиційно у ЗОШ І-ІІ ступенів № 4 відбулася низка заходів, приурочених Дню української писемності та мови – державному святу, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Учитель української мови та літератури Таранько Л.П., бібліотекар школи Козир Н.І. організували виставку художньої та довідкової літератури за розділами:

1.  Ода українській мові.

2. Як ростуть слова.

3. Сузір’я слова.

Учні з цікавістю гортали сторінки видань.

 

 

 

     

ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

      

ЗОШ І-ІІІ ст. № 9

  

Інтерактивні виставки «Книги, які нам дарували»

     9 листопада бібліотекарями  ЗОШ І-ІІІ  ст. № 2 Копайло С. І. та ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 Бутенко Н.П.   були підготовлені виставки книг, які учні подарували бібліотеці у межах акції «Подаруй бібліотеці книгу». Діти змогли переглянути книги, що дарували інші учні школи та вибрати для себе літературу за своїми уподобаннями.

        Мета виставки: заохотити учнів до читання. Знайти небайдужих читачів, що долучаться до цьогорічної акції «Подаруй бібліотеці книгу», яка розпочалася 6 листопада та триватиме до кінця місяця.

 

 

 

 

 Шануємо рідну мову!   

     До Дня української мови та писемності, для учнів 5, 6 та 7 класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 було проведено поетично-пізнавальне свято «Не цураймось мови, вчимось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати», яке спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І., вчитель української мови і літератури Прокопенко О.І. та працівники бібліотеки для дітей-філіалу № 4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. та Вершняк І.В.

         Учні переглянули відео про красу української мови. Під час свята був проведений конкурс читців на краще декламування віршів рідною мовою та конкурси на знання української мови й приказок. Діти радо брали участь у вирішенні підготованих для них завдань і активно відповідали на запитання.   Учасники та переможці були нагороджені подарунками: книгами, блокнотами та закладинками.

         Також була підготована виставка книг «Мова – душа народу».

 

 

          

 

            

«БАГАТИЙ УМІЛЬЦЯМИ НІЖИНСЬКИЙ КРАЙ»

         
  Бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Косяк Світлана Іванівна організувала для читачів 7-9-х класів зустріч з народними умільцями ніжинщини: майстрем-різьбярем, членом Спілки майстрів народного мистецтва України Святним Сергієм Олексійовичем та Кот Катериною Русланівною, студенткою ІІІ курсу ДПМ Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. Також в заході взяли участь завідуюча бібліотекою-філіалом № 2 Ніжинської міської ЦБС Івасенко Ніна Іванівна та бібліотекар бібліотеки-філіалу №2 Гавриленко Ольга Володимирівна.

            Майстри ознайомили школярів зі своїми роботами, розповіли про техніки, в яких вони були виготовлені. Сергій Олексійович представив виставку своїх робіт з дерева, що здавна виготовляються в Україні: деркачі, колотила, качечки, скриньки, дерев’яні шаблі, гру «Замороку» та багато інших цікавих речей. Розповів дітям про те, як почалася його робота майстром по дереву.

            Кот Катерина, студентка-майстриня, теж підготувала безліч робіт: картини вишиті бісером, шалі виконані у техніці «батік», картини з квілінгу… Катерина поділилась з учнями досвідом про те, як брала участь у міських та обласних конкурсах, розповіла про техніку, в якій працювала над своїми роботами.

            Бібліотекарі філіалу №2 Ніжинської міської ЦБС Ніна Іванівна та Ольга Володимирівна, провели огляд літератури про народне мистецтво, з якою можна ознайомиться, завітавши до бібліотеки. Учні з великим задоволенням розглядали роботи майстрів.

 

          

           

 

У читальному залі Ніжинської ЦМБ відбувся День інформації «Україна – єдина країна».

      Учасниками заходу були учні 7-А класу (кл. керівник – Головко І.М.) та бiблiотекар ЗОШ №10 Пономарьова Л.В. . На святі була присутня місцева поетеса Ірина Васильківська (справж. прізв. – Тимченко Тетяна Миколаївна), яка любить свій край, і не може стояти осторонь тих подій які відбуваються на сході України. Саме цій тематиці була присвячена її поезія. У ході програми провідний бібліограф ЦБС  Любов Гусєва познайомила з новими книгами  про історію України та провела екскурсію біля виставки  вишитих рушників та хусток, які демонструються у залі. Діти  з рук у руки передавали український вінок, як оберіг  і  називали риси українців. Потім гуртом склали колективного вірша про Україну зі щирих і теплих слів, а ще  слухали й підспівували українських пісень, бо Україна – це ми, а ми – українці. Ці слова стали  лейтмотивом заходу.

 

 

 

 

 

 

     

Заходи щодо проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у загальноосвітніх навчальних закладах міста (01-31.10.2017 р) 

Інформаційна хвилинка «Здоров’я не купиш - його розум дарує!» 

         10 жовтня 2017 р. для учнів 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 шкільним бібліотекарем Копайло С.І. проведена інформаційна хвилинка «Здоров’я не купиш - його розум дарує!».  Діти ознайомилися з інформацією про те, які є секрети збереження здоров’я та чому варто його берегти вже з самого дитинства. Учні з задоволенням відповідали на запитання тесту «У здоровому тілі – здоровий дух». Наостанок діти переглянули мультфільм «Шкідливість куріння».

 

 

 

 

Урок-вікторина «Твоє здоров’я у твоїх руках!»

      11 жовтня 2017 р. учні 4 класу були активними учасниками уроку-вікторини «Твоє здоров’я у твоїх руках!», підготовленого Копайло С.І. в рамках заходів місячника шкільних бібліотек.  Діти обговорювали теми про здоров’я та здоровий спосіб життя та і з задоволенням відповідали на запитання вікторини «Секрети здоров’я». Під час уроку діти переглянули мультфільми «Казочка про місто Борщу» та «Шкідливість куріння».

 

 

 

    

Диспут «Мій найцінніший скарб - моє здоров’я» (ЗОШ І-ІІІ ст. № 2)

У 6 класі пройшов диспут «Мій найцінніший скарб - моє здоров’я». Читачі шкільної бібліотеки дізнались, яку саме небезпеку несе захоплення палінням та що ця звичка змінює в організмі підлітка. Для учнів була підготована інформаційна сторінка «Міфи та факти про паління», та відео «Здорово бути здоровим». 

 

 

 

 

 

 

Конференція «Життя – це мить, зумій її спинить»

«Якщо людина сама стежить за своїм здоров'ям, то важко знайти лікаря, який                                                                                               знав би краще корисне для її здоров'я, ніж вона сама»

Сократ

Під таким гаслом пройшла конференція «Життя – це мить, зумій її спинить» з учнями 7 класу у ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 . Учні активно обговорювали тему конференції, висловлювали свої думки про те, чому варто дорожити життям та здоров’ям. Під час уроку діти переглянули відео «Вплив куріння та алкоголю на організм».

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Підготована виставка плакатів і малюнків учнів 2-7 класів «Я обираю здоров’я!». Усі бажаючі змогли взяти участь – намалювати малюнок на підтримку здорового способу життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тетяна Покалюк в гостях у юних читачів ЗОШ І-ІІІ ст. № 9

      Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувається під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя.»

Тому у бібліотеці ЗОШ І-ІІІ ст. №9 м. Ніжина 02.10.2017 року була організована тематична виставка «Шкідливі звички: міраж і дійсність»

10 жовтня учні 4–А класу радо зустрічали свою добру знайому, талановиту дитячу письменницю Т.І.Покалюк, яка розповіла дітям про цінність здорового способу життя та презентувала свою нову книгу «Інопланетяни або як круті мобіли роблять з нас дебілів.»

       З 2 жовтня було організовано конкурс малюнків «Мандрівка на планету Здоров'я» для учнів 3-4 класів.

 

Творчість, неповторність, особистість

               Під таким гаслом відбулася година народного мистецтва у ЗОШ №10 для учнів 5–х класів. Шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова познайомила з українським народним мистецтвом, яке становить невід’ємну складову національної культури. Родзинкою заходу була цікава зустріч із членом Національної спілки майстрів України Сергієм Святним. Сергій Олексійович розповів про різьблярство та представив дерев’яні  дитячі іграшки, які до речі, екологічно чисті і без жодного цвяха. Діти від побаченого були в захваті, вони гралися іграшками, фотографувалися, ставили багато запитань, на які отримували відповіді від Сергія Олексійовича,  який має від народження іскру Божу – талант, який робить його роботи неповторними.

          Про види декоративного мистецтва, а саме про рушники, ляльки–мотанки, лозоплетіння, соломоплетіння, різьбярство й  інші види розповіла провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва і  представила книги та самі вироби читачів, які прикрашають читальний зал ЦБ. Усіх зацікавили вишиті рушники, яким більше 100 років, де написи зроблені ще старослов’янською мовою. Вишитий рушник здавна був неодмінним атрибутом народних свят. Важливі події в житті не обходились без рушників: під час сватання, народження дитини, весілля, зустрічі почесних гостей та ін. Про все це діти дізналися на бібліотечному заході. Було весело, гамірно, цікаво.

              

Збирай макулатуру - підвищуй екокультуру! 

           Щорічно учні ННВК №16 "Престиж" проводять акцію: "Здай макулатуру - збережи дерево". Цю традицію, за ініціативи шкільного бібліотекаря Загацької Н.В. та учнівського самоврядування, у навчальному закладі відновлено давно. До цієї роботи активно долучаються й учасники військово-патріотичної гри "Джура".
Пам'ятайте, що 100 кілограмів макулатури зберігає одне дерево, 1 тонна - заощаджує 10000 квт/год електроенергії, 2000 літрів води. З однієї тонни макулатури можна виготовити 25 тисяч зошитів, а одне дерево за добу виробляє стільки кисню, що цього достатньо для дихання трьох чоловік протягом двох діб.
      Дякуємо нашим учням та їхнім батькам за активну участь у зборі макулатури. Вони розуміють, що це дуже потрібна справа, бо проводиться з благородною метою: покращити екологічне становище довкілля та виховати у дітей працьовитість, чуйність, любов до рідної землі. Гімназисти знають, що здавши папір на переробку, вони допомагають школі, бо отримані кошти залишаються в розпорядженні навчального закладу, а також , і це головне , зберегти ліси - легені нашо

За матеріалами  https://www.facebook.com/profile.php?id=100011419970451&hc_ref=ARTnXiwdoebDGdn70KfDDDJHPq-pgPi1Dk54UiZnfz7K064OEEjsouRZSbcqAFJbhY0       

Цікава екскурсія вихованців НВК № 16

      Упродовж усього свого життя ми звертаємося до книжок, бо саме вони допомагають нам у навчанні, роботі й самовихованні, збагачують знаннями, породжують мрії...Прилучити дітей до книги, до читання, до роздумів та аналізу прочитаного - завдання сім'ї, школи, бібліотеки. 5 жовтня учні 6-А класу ННВК №16 "Престиж" разом із класним керівником Ільченко В.П. та шкільним бібліотекарем Загацькою Н.В. відвідали ніжинський музей "Рідкісної книги". -->

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія