Субота, 23.09.2017, 17:28
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Діяльність шкільних бібліотек

Українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш завітала до юних читачів ЗОШ № 15

«Література – це те, що збагачує наш внутрішній світ. Люблю, коли книги стають друзями. Люблю, коли друзів багато»

Дзвінка Матіяш.

       Саме з такою метою 11 травня до юних читачів учнів 1-В  та 3-Б класів завітала українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш. Авторка книг для дорослих та дітей, для якої читання уже з 4 років стало улюбленим заняттям. охоче розповідала школярам про свою творчість. Матіяш відома як авторка романів «Реквієм для листопаду» та «Роман про батьківщину».Її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам'яті Романа Єненка. Зустріч пройшла на піднесенні настрою: цікаво, змістовно та корисно. Школярі дякували не тільки авторці а й своїм учителям Шуляк Н.В.. Кутузовій О.Л. та бібліотекарю школи Бутенко Н.П. за організацію цікавого заходу.

 

 

 

                     

 

Зустріч читачів ЗОШ № 7 з Тетяною Покалюк

       Уже традиційно, щорічно під час проведення Тижня читання, в ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 шкільний бібліотекар Цокота Н.М організовує зустрічі з дитячими письменниками. Цього року 12 квітня. в шкільну бібліотеку на зустріч з юними читачами завітала Чернігівська письменниця  Тетяна Іванівна Покалюк.

      Для учнів 2-4 класів  Тетяна Іванівна презентувала свої нові твори: «Не хочу читати». «Пригоди боровичка печериці» та ін. Шестикласники та  семикласники, затамувавши подих, слухали розповіді  про героїв книги «Кіборги з людським обличчям», прототипами яких стали  чернігівці – Олексій та Володимир, воїни-добровольці. Твір «Егоїстка» - про юну студентку медичного училища, яка перебуваючи в зоні АТО, врятувала не одне життя.

    Своїм твором «Життя – безцінне!» Тетяна Іванівна відгукнулась  на поширену в соціальних мережах  цинічну групу «Синій кит». Уривки своїх творів читала напам‘ять та відповідала на численні питання присутніх школярів.

 Організовуючи такі  зустрічі з письменниками на живо,  шкільні бібліотекарі активізують інтерес до книги та пробуджують бажання читати.

 

 

 

                   

 

Популяризуємо дитячу книгу

          18 квітня  о 13-30 учні 3-а класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 разом із шкільним бібліотекарем Цокотою Н.М., вчителем Євсою К.М. та працівниками міської бібліотеки для дітей взяли участь в піар-акції «Книга шукає свого читача». Акція мала на меті популяризацію дитячого читання та привернення уваги до книги, як традиційного джерела інформації. Школярі взяли участь у віртуальній подорожі разом з героями книг та перевірили свої знання, відповідаючи на питання вікторини.

 

 

 

 

 

 

 

 

                  

 

                 

 

День бібліографії у ЗОШ № 10

         

   10 березня у ЗОШ І-ІІІ №10 для учнів 7-Б класу проведений день бібліографії з теми «Понад Крутами вічність…»   Шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова розповіла про День пам’яті Героїв Крут, а також пiдготувала книжкову виставку «Бiль мого народу – Крути».
         Провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва провела бібліографічний огляд літератури «Біль мого народу – Крути», представила документи, фотоматеріали, спогади, статті та літературні твори про події взимку 1918 року, а також розповіла про ікону «Крутянська Божа Матір», яка знаходиться в іконостасі Свято-Покровської церкви, що на Подолі у Києві, яка єднає навколо себе вірних синів нашої держави, проливає заспокійливий бальзам на роз’ярену душу.
         Згадали героя Крут, нашого ніжинця – Осипа Твердовського. Саме йому була присвячена бібліографічна листівка «Осип Твердовський – герой Крут», яку підготувала центральна міська бібліотека. Також згадали і інших героїв Крут з Чернігівщини, а саме Митрофана Швидуна з с. Монастирище Ічнянського району та Сергія Захвалинського, уродженця м. Носівка.
         Поетичну хвилинку представили учениці: Ксенія Лоханько, Сніжана Новосад, Яна Кравченко, Аня Котеленець, які майстерно прочитали вірші про січневі події під Крутами.

 

 

                           

 

Вітаємо переможців літературного конкурсу "Люблю тебе, мій Ніжине!"

      Щорічно шкільні бібліотекарі   загальноосвітніх навчальних закладів готують  активних читачів до  участі в міському літературному конкурсі «Люблю тебе, мій  Ніжине», який проводиться Ніжинською дитячою бібліотекою. 6 квітня у бібліотеці-  філії №3  юні таланти декламували свої твори. Журі, членом якого була Ніжинська  письменниця Тетяна Винник,  відзначило креативність та літературні здібності  учасників.  Вітаємо переможці: І-е місце посів учень Гімназії № 3 - Назар  Даниленко (бібліотекар Чуприна І.В.), ІІ-е місце - Назарій Чмелик  учень ЗОШ №4  (бібліотекар Козир Н.І.), ІІІ-є місце - Оля Ревтюх, учениця ЗОШ №15 (бібліотекар  Бутенко Н.П.).
        Усі учасники конкурсу отримали подарунки від депутата Чернігівської обласної  ради Наталії Миколаївни Копиці та від відомої української письменниці,  громадського діяча, журналіста, головного редактора дитячого журналу "Крилаті"  Тетяни Винник.

 

 

 

 

                     

 

 

 

                  

 

            

 

Презентація шпаківні для книжок

       05.04.2017 року у ЗОШ № 6 в рамках тижня «Дитячого читання» за ініціативи шкільного бібліотекаря Дикої Людмили Василівни відбулася презентація шпаківні для книжок. 

    За основу було взято Всеукраїнську ініціативу «Додай читання», автором якої є дитяча письменниця з м. Києва Євгенія Пірог. Суть проекту в тому, що в громадських місцях встановлюють міні-бібліотечки (у вигляді шпаківень) з дитячими книжками та журналами, які можна тут же прочитати, не гаючи марно часу в черзі (до лікаря, на каток, тощо). Такі шпаківні з’явилися в м. Києві, м. Тернополі, м. Рівному, а відтепер і у Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

      Учні школи із захопленням сприйняли нову ідею, де можна взяти книжку, не записуючись до бібліотеки та поділитися своєю.

Ця ідея покликана зробити життя змістовнішим та цікавішим. Діти, маючи в користуванні комп’ютери і планшети, забувають про читання друкованих книг. Жоден із технічних засобів не може створити ті неповторні відчуття і враження, які виникають під час читання. Тож вихованці ЗОШ № 6  отримали можливість  додати до свого традиційного дозвілля ще й читання.

 

 

                               

                         

Вітаємо переможців  VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»!

              Підбиті підсумки VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». На конкурс з усієї Чернігівщини надійшло близько 200 творчих робіт – віршів, казок, оповідань, літературних замальовок. Серед учасників молодшої групи в номінації "Поезія" І місце виборола Татаренко Даша, учениця 4 клас ЗШ І-ІІІ ст. № 9 за вірш "Летять, летять сніжинки" (бібліотекар Пирожок Л.В.).  Серед учнів старшої групи в номінації "Поезія"  ІІ місце  посіла Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 за поезію «Величний Львів», «Лиш вчора обіймав…» (бібліотекар Бутенко Н.П.). Заохочувальне V місце  має  Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею за твір «Революція гідності» (бібліотекар Даниш Т.В.). Вітаємо юних митців та бажаємо нових успіхів у їх творчій діяльності! 

        

Татаренко Даша, учениця 4 клас ЗШ І-ІІІ ст. № 9    Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15     Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею            

 

Зустріч із Тетяною Винник

             23 березня учні 1-4 класів Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 зустрілися із дитячою письменницею та поетесою Тетяною Винник. Шкільний бібліотекар Градобик Галина Михайлівна представила відому землячку, уроженку Ніжина.  Діти мали змогу почути розповідь Тетяни Анатоліївні про її творчий шлях, роздивитися книжки та послухати уривки з її казок. Допитливі школярі поставили  безліч запитань письменниці та взяли участь в інтерактивній грі, відповідаючи на запитання та підшукуючи синоніми до слів. Зацікавили дітей і екземпляри дитячого пригодницького журналу «Крилаті», головним редактором якого працює пані Тетяна. Можливо, зустріч із письменницею пробудить прагнення творити  і в наших школярів. А Тетяні Винник хочеться ще раз подякувати та побажати натхнення і творчих злетів!

 

 

 

 

             

 

 

 

 

Літературна творчість вихованців ЗОШ І-ІІ ст. № 11 у системі краєзнавчої роботи шкільної бібліотеки

         Одним із актуальних напрямків роботи шкільної бібліотеки є краєзнавча робота з читачами, виховання  в учнів любові до рідного краю, поваги до його традицій та історії. Саме краєзнавство покликане зародити почуття гідності та любові до Батьківщини у підростаючого покоління. З цією метою 15 березня 2017 року в ЗОШ І-ІІ ст. № 11 був проведений практичний семінар для шкільних бібліотекарів, на якому була представлена система краєзнавчої роботи із читачами бібліотекаря ЗОШ І-ІІ ст № 11. Олицької Л.В. Учні підготували змістовні та цікаві розповіді з історії рідного міста та його видатних мешканців. У формі літературної вітальні пройшла презентація учнівських поетичних творів про Ніжин. Практичним психологом  Кириченко Н.В. проведено  заняття з елементами тренінгу. Шкільні бібліотекарі мали змогу обмінятися досвідом роботи з даного напрямку роботи.

Методист Іващенко Л.І.

 

 

 

 

 

                     

 

                            

 

                           

 

 

 Шевченківські дні в бібліотеках міста

          Кожного року в березні Україна відзначає Шевченківські дні. Історія світової культури знає небагато прикладів, коли одна людина поєднує в собі поетичне та художнє обдарування. Пам'яті великого поета, художника філософа  присвячені  заходи. які проводять шкільні бібліотекарі. У бібліотеці Ніжинської гімназії № 3 діє  книжкова виставка «Т.Г.Шевченко – великий народний поет і художник». Книги цієї виставки знайомлять учнів з творчім шляхом Т.Г.Шевченка, його книгами і малюнками. Талановитий поет, якому судилося стати засновником нової української літератури, був не менш талановитим художником.

         На виставці були представлені не тільки сучасні книги, а й ретро-видання 1963 року. Така виставка розвиває читацькі інтереси учнів, виховує патріотичні почуття. 

         У Ніжинській загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. № 15  відбулося літературно-мистецьке свято «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Учні  5-11 класів декламували поезії; лунали пісні на слова поета; за допомогою вихованців Ніжинської школи мистецтв та одинадцятикласників інсценізовано уривки з поем про жіночу долю. Діти  відтворили в пам’яті життєвий та творчий шлях Кобзаря, переглянувши презентацію «Тарас Шевченко – великий син України».

 

                         

                                                                                                                               ЗОШ І-ІІІ ст. № 17

 

                         

     ЗОШ І-ІІІ ст. № 17

                        

ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

 

Цікава зустріч у шкільній бібліотеці

            24 лютого 2017 р в ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулася зустріч учнів 3-4 класів з  ніжинською письменницею, журналістом, перекладачем, громадським діячем,  волонтером, головою громадської організації "Центр новітніх ініціатив та  комунікацій", головним редактором журналу "Крилаті" та організатором фестивалю  інтеграції слова в сучасному арт-просторі "Литаври" Тетяною Винник.

    Автор презентувала свою книгу "Відлуння нашої хати" та журнал "Крилаті".  Письменниця розповіла про себе і свою творчість, подарувала шкільній бібліотеці  книги сучасних  авторів, учасників фестивалю "Литаври" та останні номери    журналу  "Крилаті".

 

 

 

 

 

 

 

         

 

         

                 

 

Вшановуємо учасників Революції Гідності

      Вшановуючи подвиг учасників громадського протесту в Україні, що відбувся у листопаді 2013 - лютому 2014 років та увіковічнюючи  пам'ять    героїв Небесної Сотні, шкільні бібліотекарі організували прес-виставки "За України долю стояв Майдан".  Виставки документів -  невеликий крок до  увічнення сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави,  гідного вшанування подвигу Героїв Небесної  Сотні,  які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії,  відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє  України. Серед представлених матеріалів містяться спогади, документи,  збірники поезій, фотоальбоми. Видання розраховані на різні вікові  категорії читачів та не залишать байдужим жодного з них. 

     

Ніжинська гімназія № 3

 

         

ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

         

ЗОШ І-ІІІ ст. № 10                                                                                      ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

         

ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

ЗОШ І-ІІІ ст. № 9

Бібліотечний урок «Книга – мудрості криниця» у ЗОШ № 4

   10 лютого 2017 року у приміщенні бібліотеки закладу був проведений бібліотечний урок «Книга – мудрості криниця».

    Учитель зарубіжної літератури Єлізарова Н.В. та бібліотекар Козир Н.І. ознайомили учнів 7,8 класів з історією виникнення книги та її ролі у  житті людини. Розповідь супроводжувалась слайдами про створення книги, про таємницю перші бібліотеки, висловами видатних людей про    книги. Школярі із задоволенням брали участь у бесіді «Цікаво знати», задавали запитання і уважно слухали розповідь учителя Єлізарової Н.В.

    Бібліотекар Козир Н.І. порадила учням учитись читати швидко, осмислено, ефективно. Учасники бесіди були здивовані, що мистецтву  швидкочитання можна навчитись упродовж кількох місяців. Учні уважно слухали поради як працювати з підручником.

   Дітей зацікавили не лише поради, а й стенд «Золоті розсипи. Видатні люди про книги», що був оформлений учителем Єлізаровою Н.В., біля якого учні школи юрмилися щоперерви.

   По закінченню бібліотечного уроку учителі Луцик Ю.М., Цись Т.В., які були присутні на заході, та учні, подякували учителю Єлізаровій Н.В. та  бібліотекарю Козир Н.І. за змістовність, цікавість, ефективність використаного матеріалу.

 

                     

                  

Вітаємо переможців конкурсу "Діти за безпечний Інтернет"
 
 

      8 лютого 2017 р. в Інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки відбувся    фінальний  етап  конкурсу  "Діти за безпечний Інтернет" в рамках пілотного  проекту "Діти й Інтернет".  Цього дня змагалися переможці І етапу, а саме: Шекера  Оксана, учениця 9 кл. ЗОШ І-ІІІ ст.  № 2,  Рудік Максим, учень 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст.  № 13, Катруха Дарія та Волох Дмитро, учні  8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15. 

     Учасники виконали тестові завдання, показали свої практичні вміння щодо  користування мережею Інтернет, а саме швидко  знаходити потрібну інформацію  та  орієнтуватися в меню  сайтів. Усі учні добре справились з випробуваннями,  щодо користування онлайновими технологіями. За результатами змагання та  відповідно до  рішення журі І місце виборов Волох Дмитро, ІІ - Катруха Дарія, ІІІ -  Рудік Максим. Усі  переможці  отримали подарунки - ручки-флешки, а Оксана  Шекера - заохочувальний приз.

 Методист ММК     Л.І.Іващенко.

 

 

 

 

 

      

      

Виставка ретро-книг у НВК "Престиж" № 16

   

 Нам важко навіть уявити світ у якому немає книги. Найважливіше призначення книги – зберігати знання, накопичені віками, і передати їх наступним поколінням. Знання. що ми отримуємо з книг, дозволяють нам рухатися вперед. Не витрачаючи час на відкриття того, що вже комусь відомо. Книзі ми завдячуємо тим, що й сьогодні можемо насолоджуватися шедеврами давньої літератури. У всі часи до книги ставилися, як до святині. Колись, ще до винайдення технології друку, книги переписувались вручну, а їх обкладинки оздоблювались позолотою й дорогоцінним камінням. Книгою книг по праву вважається Біблія – давня й вічна скарбниця людської мудрості на всі випадки життя, що дійшла до нас через непросту історію двох тисячоліть.

     26 січня 2017 року в ННВК №16 «Престиж» відбулася виставка ретро-книги «Із бабусиної скриньки». Цей незвичайний захід відбувся завдяки учнівським  родинам, які зберегли та принесли до шкільної бібліотеки давні видання книг. На виставці представлена художня, науково-пізнавальна, дитяча та релігійна література. Найбільшу цікавість у відвідувачів виставки мала книга, датована 816 роком. Це «Ветхий Завет для детей».  Книзі 1201 рік!

       Бібліотекар Загацька Н.В. розповіла, що до цього заходу долучились учні від першого до одинадцятого класу, вчителі, батьки. На виставці були книги 1874, 1892, 1898, 1900, 1907, 1914 років видання. Особливу увагу привернули книги, які були видані в роки Другої Світової війни (1939 – 1945рр.) Цей захід  дав можливість згадати призабуті сторінки історії, написані відомими українськими та зарубіжними письменниками, доторкнутись до вічних істин.

       Книга, написана багато років назад, допомагає нам пізнати світогляд і мислення наших далеких предків, розкриваючи тим самим секрети людської сутності. Завдяки книгам ми можемо прослідкувати еволюцію світогляду людини, суспільного устрою, етичних норм. Книги зберігають усю відому історію нашого існування на Землі.

                                                                                                  Валерія Соболєва, учениця 9-А класу

День бібліографії у ЗОШ№ 10 для учнів 7-Б класу на тему:  «Понад Крутами вічність…».

         Шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова розповіла про трагічні події 20 січня 1918 рок та презентувала книжкову виставку «Бiль мого народу – Крути».

Провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва провела бібліографічний огляд літератури «Біль мого народу – Крути», представила документи, фотоматеріали, спогади, статті та літературні твори про події взимку 1918 року, а також розповіла про ікону «Крутянська Божа Матір», яка знаходиться в іконостасі Свято-Покровської церкви, що на Подолі у Києві, яка єднає навколо себе вірних синів нашої держави, проливає заспокійливий бальзам на роз’ярену душу.

         Згадали героя Крут, нашого ніжинця – Осипа Твердовського. Саме йому була присвячена бібліографічна листівка «Осип Твердовський – герой Крут», яку підготувала центральна міська бібліотека. Також згадали і інших героїв Крут з Чернігівщини, а саме Митрофана Швидуна з с. Монастирище Ічнянського району та Сергія Захвалинського, уродженця м. Носівка.
         Поетичну хвилинку представили учениці: Ксенія Лоханько, Сніжана Новосад, Яна Кравченко, Аня Котеленець, які майстерно прочитали вірші про січневі події під Крутами.

               

У шкільних бібліотеках вшановують пам'ять юнаків-героїв, замордованих під Крутами

У День пам'яті героїв Крут у шкільних  бібліотеках  міста проходять урочисті заходи, метою яких є вшанування подвигу юних героїв,  увічнення звитяги українського духу  в історичній пам'яті народу. У всіх книгозбірнях оформлені тематичні викладки літератури:  до уваги читачів представлені історико-документальні видання, спогади,  художні твори,  ілюстрації та фотографії, присвячені справжнім синам України, полеглим за її волю та незалежність. Розповідаючи  читачам про бій під Крутами, бібліотекарі наголосили на тому, що цей день - це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.

Учні ЗОШ І-ІІ ст. № 4 у пам'ять студентів Олександра Поповича, Володимира Шульгіна, Божка Божинського, Андрія Дмитерка, Сидора Пуріка, Олександра Шерстюка, Борзенка-Конончука, Кирила Головащука, Чижова, Сірука; гімназистів: Андрія Соколовського, Євгена Тарнавського, Ганкевича, Ігнаткевича, Пінського; сотника Омельченка та багатьох інших  запалили свічки  скорботи.

 Події під Крутами стали знаковими  для нашої країни та увійшли в нашу історію,   як символ національної честі та воїнської доблесті.

Л.І.Іващенко, методист ММК

ЗОШ І-ІІІ ст. № 17, літературна композиція  "Пам'ятай про Крути"   

                     

Пошук
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія