Середа, 14.04.2021, 10:02
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Діяльність бібліотеки ЗОШ № 10

"Казкова фантазія" в ЗОШ № 10

Світлина від Людмили Иващенко.17 вересня 2019 р.  бібліотекарями ЗОШ І-ІІІ ст. N10  Пономарьовою Л.В. та Юрченко М.М. спільно з класним керівником 5 В класу Василевською Т.М  організована та проведена Творча година під назвою ,,Казкова фантазія". На казкове дійство  запросили ніжинську майстриню  Юлію Гусєву.  Бібліотекар Л.Пономарьова запропонувала п’ятикласникам прослухати цікаву казкову пригоду, героями якої стали незвичайні ляльки  майстрині. Пані Юлія  познайомила учнів зі своїми героїнями та розповіла, як саме створює своїх казкових красунь. Діти, зачаровані розповідями майстрині, з натхненням  писати та малювати свої власні казки. Не залишилась без уваги п’ятикласників і ,,Казкове дефіле" – нестандартна книжкова виставка. Окрім цікавої підбірки літератури, виставка містила  розвивальні книги-іграшки, створені руками педагога закладу Т.Василевської. Такі розвивальні книги, залежно від конструкції і наповнення, сприяють розвитку уяви, мовлення та збагаченню словникового запасу дітей молодшого віку.

Творча година вдалася!  А підтвердженням цього стала активність та зацікавленість учнів, а також створення ними власних оповідок за прикладом бібліотекаря Л.Пономарьової.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Небесна сотня: історія безсмертних

    

 

Готуємося до Нового року...

Інтелектуально- святковий майстер-клас «І на іграшки є завжди мода…» відбувся у читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки для учнів 9 –А класу ЗОШ №10 (класний керівник Кресан Ж.В.) спільно зі шкільною бібліотекою. Про історію новорічних іграшок,  екскурсію по ретровиставці  іграшок та виставці новорічних іграшок, які представлені роботами майстрів Ніжина та вихованців Станції юних техніків, розповіла провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва та запропонувала поринути у світ сучасних і старовинних  ялинкових прикрас. Ялинкова іграшка є символом єднання. Бо коли ми самі  створюємо іграшки на ялинку, ці прикраси перетворюються на обереги, в них тепло рук, емоції, краса. Народний майстер Ніжина Світлана Борщ провела  майстер – клас з виготовлення новорічної іграшки з фоамірану . Адже немає кращої  іграшки за  зроблену власноруч. Діти були в захваті від створених робіт.

Світлина від Людмили Иващенко.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Людмили Иващенко.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Людмили Иващенко.

 День добрих справ! 

Учні школи долучилися до акції та подарувли шкільній бібліотеці багато цікавих книжок...

  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Viktoria Zhukova.

  День Гідності та Свободи

    Світлина від Наталії Пономаренко.  Ніжинська Центральна міська бібліотека спільно з шкільною бібліотекою ЗОШ №10 для учнів 7-А класу у читальному залі провели День інформації «Гідність виборює свободу». 
Діти переглянули відео презентації з етапами Єврореволюції, згадали основні події тих днів. Євромайдан не залишив байдужою ніжинська поетесу Ірину Васильківську ( справжнє прізвище – Тимченко Тетяна Миколаївна), яка не стоїть осторонь тих подій і проблем, які відбуваються у нашій державі. Вона прочитала свої вірші і кожен її вірш – це сповідь поета, незабутній епізод її життя. З бібліографічним оглядом літератури «На шляху до свободи» виступила Любов Гусєва, провідний бібліограф ЦБС, яка представила нові книги, що є унікальними – адже дані та свідчення очевидців публікуються вперше, де йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя і свідомість мільйонів людей. Розповіла про Героя Небесної Сотні Віктора Орленка з Ніжинщини та героїв із Ніжина, які загинули на сході України, захищаючи територіальну цілісність України під час АТО.

 

 

Світлина від Наталії Пономаренко.  Ð¡Ð²Ñ–тлина від Наталії Пономаренко.

Мистецька автогрф-сесія для учнів ЗОШ № 10

21.09.2018 р. бібліотекрі школи спільно з центральною бібліотекою міста організували та провели Мистецьку Автогрф сесію Сергія Святного ,, Розвиток творчіх здібностей учнів засобами шкільної бібліотеки". На захід було запрошено учнів 5 б класу ( кл. керівник А. О. Кресан). З вступним словом виступила бібліотекар Пономарьова Л. В., яка розповіла про народні ремесла та умільців, які вкладають у роботу часточку своєї душі. Під час зустрічі було дуже весело та гамірно. Діти гралися іграшками, а потім створили гучний флешмоб на подвір'ї з роботами майстра. Також відбулася фотосесія з майстром та його роботами. Захід висвітлено у міській пресі.  Ляшенко Л. Асоціюються з дитинством та мають багату історію// Вісті.-2018.-N40(1211).-c.9

Відео

   

   

 

 

"Людина любові й добра"

 

27.09.2018 р. для учнів 4-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 10 проведено літературну подорож "Людина любові й добра" (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського). З вступним словом виступила зав.бібліотекою Пономарьова Л. В. Інформацію про окремі життєві періоди Василя Сухомлинського та визначальні події з біографії педагога і його близьких розповіла бібліограф ЦБС Любов Гусєва. На уроці діти по черзі прочитали оповідання ,,Синій олівець" та обговорили його. Класний керівник Дмітрієва Л. В. проаналізувала художньо-педагогічні тексти й обговорили твори видатного українського педагога, які діти прочитали вдома, проілюстрували їх та розмістили на дошці. Людмила Пономарьова порекомендувала прочитати твори В. Сухомлинського, які є у фондах бібліотеки, адже вони прищеплюють найкращі людські якості, виховують чуйність, людяність, любов до батьків, людей і рідної землі.

 

 

 

    

Екологічна прогулянка «Тварини Поліського краю»

21.12.17 в ЗОШ І-ІІІ ст.. №10 учні 6-А та 6-Б класів (кл. кер. Ніжинець О.В. та Отт С.В.) побували на екологічній прогулянці «Тварини Поліського краю», яку організували та провели бібліотекар Пономарьова Л.В. та завідуюча природничим відділом музею ім. І. Спасського, Тарасенко Л.І.

Зустріч пройшла дуже цікаво та насичено. Дітям були представлені макети звірів, зокрема, горностая та багато книжок і буклетів про тварин рідного краю. Лариса Іванівна захоплююче розповідала про тварин, які живуть у лісах і у воді. Діти ставили дуже багато запитань, демонструючи свою допитливість. Було видно, що тема їх дійсно цікавила і сама зустріч пройшла вдало.

 

 

 

 

 

       

Година спілкування "На крилах мрій"

18 грудня 2017 року в ЗОШ І-ІІІ ст. №10 бібліотекарями школи було організовано зустріч з художницею живопису казкового жанру Оксаною Грек, яка завітала до учнів 4-А класу (класовод Шамрило О.Г.) разом з донькою. Також на зустрічі були присутні учні 4-Б та 4-В класів.

Зустріч розпочалася зі вступного слова бібліотекаря Пономарьової Л.В., яка представила художницю. Пані Оксана створила серію картин «Мамині казки», яку презентувала на виставках в Україні та Німеччині. Одна з картин, «Чарівні ромашкові крила»  цієї серії, стала ілюстрацією до однойменної казки про дівчинку Василинку, рудого кота Ваську та здійснення мрій. Дві з цих картин дітям пощастило побачити на власні очі, адже пані Оксана принесла їх з собою.

Зустріч пройшла дійсно цікаво. Художниця розповідала про свою творчість. Діти переглянули мультиплікацію казки «Чарівні ромашкові крила», а після цього малювали свою мрію, у чому їм допомагала пані Оксана. Загалом, дітям дуже сподобалася ця зустріч, адже вони не лише повеселилися, а й дізналися багато нового, було помітно, що їм дійсно цікаво спілкуватися з художницею. Час пролетів непомітно, і учням, так само як і художниці, не хотілося розлучатися одне з одним.

 

 

 

                   

Краєзнавча робота шкільної бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ст. № 10

         12 грудня 2017 року досвідом роботи ділились бібліотекарі ЗОШ І-ІІІ ст. № 10. Практичний семінар «Краєзнавство як дійовий засіб патріотичного виховання учнівської молоді» проведений у співпраці з Ніжинською центральною бібліотекою. Завідуюча бібліотекою Пономарьова Л.В., презентуючи свій  досвід роботи,  акцентувала увагу на тому, що одне з чільних місць у діяльності шкільної бібліотеки належить вихованню любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його потрібно добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів патріотичного виховання молоді є краєзнавство.

         Саме краєзнавча робота має посісти важливе місце в діяльності кожної шкільної бібліотеки з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

       Мета бібліотечного краєзнавства – виявити, зібрати і надати для використання всі матеріали, пов’язані за змістом з рідним краєм; забезпечити бібліографічну інформацію за допомогою цікавих форм і методів популяризації краєзнавчої літератури; залучати молодь до активного пізнання рідної землі.

         У семінарі взяли участь науковий співробітник історичного відділу Ніжинського краєзнавчого музею ім. І.Спаського Діденко Т.О. Тетяна Олександрівна провела цікавий та пізнавальний екскурс в історію ніжинських храмів та церков.

         Провідний бібліотекар-бібліограф Ніжинської міської бібліотеки Гусєва Любов Григорівна представила до уваги учасників семінару презентацію-дослідження «Ніжин у творах відомих письменників».

         На засіданні свої власні вірші про Ніжин читав учень 8 класу ЗОШ № 10 Масловський Максим та  лунала прекрасна музика у виконанні учня 11 класу ЗОШ № 10 Коростиленка Артема.

       Завершенням корисного та цікавого заходу стала екскурсія до унікального для України -  музею поштової станції, під час якої завідувач музею Руденко Л.М. познайомила з музейними експозиціями, котрі створюють  у відвідувачів враження повернення у ХІХ століття та показують соціально-економічний розвиток Ніжина тієї пори.

      Учасники семінару вдячні виступаючим за цікаву інформацію та нові ідеї, що дозволять залучити до краєзнавчої роботи більшу кількість відвідувачів бібліотеки.

                                                    Методист ММК      Іващенко Л.І.

 

 

 

 

 

 

               

                 

 

Творчість, неповторність, особистість

          Під таким гаслом відбулася година народного мистецтва у ЗОШ №10 для учнів 5–х класів. Шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова познайомила з українським народним мистецтвом, яке становить невід’ємну складову національної культури. Родзинкою заходу була цікава зустріч із членом Національної спілки майстрів України Сергієм Святним. Сергій Олексійович розповів про різьблярство та представив дерев’яні  дитячі іграшки, які до речі, екологічно чисті і без жодного цвяха. Діти від побаченого були в захваті, вони гралися іграшками, фотографувалися, ставили багато запитань, на які отримували відповіді від Сергія Олексійовича,  який має від народження іскру Божу – талант, який робить його роботи неповторними.

          Про види декоративного мистецтва, а саме про рушники, ляльки–мотанки, лозоплетіння, соломоплетіння, різьбярство й  інші види розповіла провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва і  представила книги та самі вироби читачів, які прикрашають читальний зал ЦБ. Усіх зацікавили вишиті рушники, яким більше 100 років, де написи зроблені ще старослов’янською мовою. Вишитий рушник здавна був неодмінним атрибутом народних свят. Важливі події в житті не обходились без рушників: під час сватання, народження дитини, весілля, зустрічі почесних гостей та ін. Про все це діти дізналися на бібліотечному заході. Було весело, гамірно, цікаво.

              

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія