Четвер, 26.04.2018, 08:22
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЗОШ №15

26.04.2018 року – День Чорнобильської трагедії

    26 квітня 1986 року була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

    26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

   Чорнобиль – це грізна пересторога всім державам і народам, усьому людству. Сьогодні в бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15  представлена книжкова виставка на цю болючу для кожного тему. Література виставка розкриває трагедію Чорнобиля. Це розповідь про тих, хто першим вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром і ціною свого життя та здоров’я врятував світ. Статті періодичних видань загострюють увагу щодо шкідливого впливу радіації на організм людини. Смутком і гострим болем віє від фотоматеріалів «мертвої» зони і загиблих рятівників.

  

 

Екскурсія дошкільнят ДНЗ № 9 до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

   30 квітня 2018 року у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 пройшла екскурсія для дошкільнят ДНЗ № 9 «Лілея» «Запрошуємо у світ книги». Маленькі читачі на чолі з вихователями Колесник А.С., Плютою І.М., Шумейко І.М. та методистом Тукач  І.І. вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою.

Книги посміхнулися до малечі новенькими палітурками та повели їх у чарівний світ казки, принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Дошкільнята познайомилися з книжковою виставкою «Світ книги», присвяченою Міжнародному дню книги, правилами користування бібліотекою та книгою. Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекарів  Калути Т.І. та Андрусенко Л.Д., надані перші поради, активно відповідали на питання літературної вікторини «Чи знаєте ви казки та їх героїв». І хоча, можливо, телевізор та комп’ютер займає немало місця у житті дітей, проте книга була і залишається головним джерелом розвитку їх пізнавальної активності.

Сподіваємося, знання, отримані під час екскурсії до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, допоможуть у розвитку читацьких інтересів дітей, сповнення нових бажань відривати світ прекрасного через книгу.

 

 

   

 

Їх подвигу не буде забуття!

20 лютого 2018 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулись заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У актовій залі школи був організований  загальношкільний захід-спомин «Небесна сотня у наших серцях». Учні та вчителі школи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Перегляд відеофільмів про події Революції Гідності «Їх подвигу не буде забуття» повернув учнів і педагогів школи до трагічних подій в історії України. У бібліотеці школи була організована виставка літератури, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні «На ваті наших душ – Небесна Сотня».

Герої України! Ваш святий і вічний подвиг завжди житиме в наших серцях! Слава Україні! Героям слава!

 

 

Запалили свічки скорботи...

23 листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій бібліотекарями ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 було проведено бібліотечний урок для учнів 6-В классу «Незгасні свічки болю». У заході взяли участь бібліотекар міської дитячої бібліотеки Комаровська Н.В. та працівник Ніжинського краєзнавчого музею Діденко Т.О., які познайомили з документальними та архівними матеріалами щодо трагічних подій далекого минулого українського народу. Учасники мали змогу ознайомитися з літературою біля оформленої тематичної виставки.

 

        На завершення учні та гості запалили свічки скорботи в пам’ять усіх жертв тих лихих часів.

 

Міжнародний фестиваль "Литаври" в ЗОШ № 15

 Зустріч з письменником – незабутнє свято для дітей. 20 вересня  у ЗОШ  І-ІІІ ступенів №15 відбулася зустріч учнів 4-х класів з дитячою письменницею з міста Луцька Оксаною Кротюк, яка презентувала свої книги, розказала про себе, провела з дітьми цікаві ігри, познайомила зі звичаями українського народу, його мистецтвом. Пояснила що таке традиція, звідки взялося народне мистецтво і хто його автор, чим її рідний край – Волинь – відрізняється від нашого – Чернігівщини.  Презентувала свою книгу «Прилетіла пташечка». На добру згадку про себе подарувала бібліотеці останні номери дитячого журналу «Малятко».

            Вдячні діти оплесками дякували Оксані Кротюк за цікаву зустріч і вручили букет квітів.

     

 

Українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш завітала до юних читачів ЗОШ № 15

«Література – це те, що збагачує наш внутрішній світ. Люблю, коли книги стають друзями. Люблю, коли друзів багато»

Дзвінка Матіяш.

       Саме з такою метою 11 травня до юних читачів учнів 1-В  та 3-Б класів завітала українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш. Авторка книг для дорослих та дітей, для якої читання уже з 4 років стало улюбленим заняттям, охоче розповідала школярам про свою творчість. Матіяш відома як авторка романів «Реквієм для листопаду» та «Роман про батьківщину».Її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам'яті Романа Єненка. Зустріч пройшла на піднесенні настрою: цікаво, змістовно та корисно. Школярі дякували не тільки авторці а й своїм учителям Шуляк Н.В.. Кутузовій О.Л. та бібліотекарю школи Бутенко Н.П. за організацію цікавого заходу.

 

 

 

                 

 

 

Вітаємо переможців літературного конкурсу "Люблю тебе, мій Ніжине!"

         Щорічно шкільні бібліотекарі   загальноосвітніх навчальних закладів готують  активних читачів до  участі в міському літературному конкурсі «Люблю тебе, мій  Ніжине», який проводиться Ніжинською дитячою бібліотекою. 6 квітня у бібліотеці-  філії №3  юні таланти декламували свої твори. Журі, членом якого була Ніжинська  письменниця Тетяна Винник,  відзначило креативність та літературні здібності  учасників.  Вітаємо переможці: І-е місце посів учень Гімназії № 3 - Назар  Даниленко (бібліотекар Чуприна І.В.), ІІ-е місце - Назарій Чмелик  учень ЗОШ №4  (бібліотекар Козир Н.І.), ІІІ-є місце - Оля Ревтюх, учениця ЗОШ №15 (бібліотекар  Бутенко Н.П.).
        Усі учасники конкурсу отримали подарунки від депутата Чернігівської обласної  ради Наталії Миколаївни Копиці та від відомої української письменниці,  громадського діяча, журналіста, головного редактора дитячого журналу "Крилаті"  Тетяни Винник.

 

 

 

 

 

 

             

 

 

              

 

 

                    

 

Вітаємо переможців  VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»!

              Підбиті підсумки VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». На конкурс з усієї Чернігівщини надійшло близько 200 творчих робіт – віршів, казок, оповідань, літературних замальовок. Серед учасників молодшої групи в номінації "Поезія" І місце виборола Татаренко Даша, учениця 4 клас ЗШ І-ІІІ ст. № 9 за вірш "Летять, летять сніжинки" (бібліотекар Пирожок Л.В.).  Серед учнів старшої групи в номінації "Поезія"  ІІ місце  посіла Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 за поезію «Величний Львів»«Лиш вчора обіймав…» (бібліотекар Бутенко Н.П.). Заохочувальне V місце  має  Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею за твір «Революція гідності» (бібліотекар Даниш Т.В.). Вітаємо юних митців та бажаємо нових успіхів у їх творчій діяльності!  

 

     Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15         

 

   

Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею           

 

Цікава зустріч у шкільній бібліотеці

       

     24 лютого 2017 р в ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулася зустріч учнів 3-4 класів з  ніжинською письменницею, журналістом, перекладачем, громадським діячем,  волонтером, головою громадської організації "Центр новітніх ініціатив та  комунікацій", головним редактором журналу "Крилаті" та організатором фестивалю  інтеграції слова в сучасному арт-просторі "Литаври" Тетяною Винник.

    Автор презентувала свою книгу "Відлуння нашої хати" та журнал "Крилаті".  Письменниця розповіла про себе і свою творчість, подарувала шкільній бібліотеці  книги сучасних  авторів, учасників фестивалю "Литаври" та останні номери    журналу  "Крилаті".

 

 

 

 

 

 

 

 

                    

 

 

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія