Середа, 14.04.2021, 11:32
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЗОШ №15

Міжнародний фестиваль "Литаври"

10 жовтня в рамках Міжнародного літературного фестивалю «Литаври» у Ніжинській ЗОШ I-III ст. №15 відбулася зустріч учнів 5-6 класів з сучасною українською письменницею Зіркою Мензатюк. Зірка Захарівна розповіла присутнім про свій життєвий та творчий шлях, а також презентувала книгу «Таємниця козацької шаблі». Зустріч проходила в живому, активному спілкуванні учнів та авторки. Діти ставили письменниці різноманітні запитання, яким, здавалося, не буде кінця. Але, на жаль, у теплій та дружній атмосфері час сплинув дуже швидко. Усі бажаючі мали змогу придбати книгу з автографом автора. Щирі слова вдячності організаторам фестивалю за чудову, цікаву та корисну зустріч.

   

Україна в пеклі голодомору...

 

День Гідності та Свободи

Креативні виставки для наймолодших

Місячник громадянського виховання в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

Сьогодні, в умовах розбудови України як суверенної держави, перед шкільними бібліотеками стоїть складне і відповідальне завдання – виховання патріота, свідомого громадянина держави, який буде прагнути волі та відстоюватиме свободу і територіальну цілісність країни, проявлятиме високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію.

 

Враховуючи вікові особливості учнів, до Місячника громадянського виховання бібліотекарі Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 підготували  книжкову виставку « Я громадянин, я патріот!». Сподіваємося, що підібрана література сприятиме усвідомленню учнями великої відповідальності за цей світ, за майбутнє; вчитиме відкривати світ навколо, пізнавати людей, формуватиме активну життєву позицію, спонукатиме їх до самовиховання, виховуватиме почуття милосердя, доброти.

У наш час надзвичайно важливим є формування у дітей відчуття приналежності до України, особистої відповідальності за долю держави й українського народу, виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій і культури.

                                                Давайте залишатися Людьми, бо це мистецтво – щонайвище в свыті (В. Малишко)

Уклін тобі, жінко, мамо, берегине роду!

Мати – берегиня роду, домашнього вогнища. Саме вона є тим центром, який єднає всю родину. Мати – та, що дала життя, та, що привела на світ. Вона – наша порадниця і розрадниця, наша наставниця й заступниця. Перше слово, яке ми вимовляємо, звернене до матері, що подарувала нам життя, трудом і мукою щоденно навчила нас говорити, бачити сонце, слухати пісню. 

Щоб прищепити та виховати у дітей любов до найближчої і найріднішої людини – Матері, навчити культури поведінки з нею, пояснити, що поки жива мати, доти живете й ви, у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15, до Дня матері, підготовлено книжкову виставку «Уклін тобі, жінко, мамо, берегине роду!».   Підібрана література знайомить читачів з народною та літературною спадщиною, в якій оспівано матір, материнство, виховує почуття любові до неньки.  Допомагає усвідомити, що мати – це все: життя, вірність, працелюбність, святість, вічність.

Отже, образ матері – це окраса найвизначніших творів літератури, поетів-шанувальників материнської чистоти і святості, віра, надія і свята любов нашого життя!

 

Виростай, дитино, пам’ятай: Батьківщина – то найкращий край.

Д. Павличко                 

Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 73 років від дня перемоги над нацизмом в Другій світовій війні. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. Тому вшановуючи пам’ять героїв війни, у бібліотеці Ніжинської ЗОШ  I-III ст.    № 15 організована книжкова виставка «Шана за подвиг, вдячність за мир».

Література, представлена на виставці, познайомила  школярів  зі сторінками історії періоду Другої світової війни, розповіла про роки окупації в Україні,  про героїчні подвиги наших дідів та прадідів, які великою ціною заплатили за мир в Україні.

Головною метою виставки є вшанування безсмертної пам’яті ветеранів війни та виховання в підростаючого покоління поваги до захисників нашої Батьківщини, залучити дітей до читання кращих художніх творів про Другу світову війну (1939–1945 роки).  Допомогти усвідомити нашим учням-читачам, що мир, спокій, злагода в державі – це найважливіше, чого ми прагнемо в наш такий неспокійний час.

 

    

26.04.2018 року – День Чорнобильської трагедії

    26 квітня 1986 року була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

    26 квітня є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

   Чорнобиль – це грізна пересторога всім державам і народам, усьому людству. Сьогодні в бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15  представлена книжкова виставка на цю болючу для кожного тему. Література виставка розкриває трагедію Чорнобиля. Це розповідь про тих, хто першим вступив у двобій з полум’ям та радіаційним монстром і ціною свого життя та здоров’я врятував світ. Статті періодичних видань загострюють увагу щодо шкідливого впливу радіації на організм людини. Смутком і гострим болем віє від фотоматеріалів «мертвої» зони і загиблих рятівників.

  

 

Екскурсія дошкільнят ДНЗ № 9 до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15

   30 квітня 2018 року у бібліотеці Ніжинської ЗОШ I-III ст. № 15 пройшла екскурсія для дошкільнят ДНЗ № 9 «Лілея» «Запрошуємо у світ книги». Маленькі читачі на чолі з вихователями Колесник А.С., Плютою І.М., Шумейко І.М. та методистом Тукач  І.І. вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою.

Книги посміхнулися до малечі новенькими палітурками та повели їх у чарівний світ казки, принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Дошкільнята познайомилися з книжковою виставкою «Світ книги», присвяченою Міжнародному дню книги, правилами користування бібліотекою та книгою. Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекарів  Калути Т.І. та Андрусенко Л.Д., надані перші поради, активно відповідали на питання літературної вікторини «Чи знаєте ви казки та їх героїв». І хоча, можливо, телевізор та комп’ютер займає немало місця у житті дітей, проте книга була і залишається головним джерелом розвитку їх пізнавальної активності.

Сподіваємося, знання, отримані під час екскурсії до бібліотеки Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 15, допоможуть у розвитку читацьких інтересів дітей, сповнення нових бажань відривати світ прекрасного через книгу.

 

 

   

 

Їх подвигу не буде забуття!

20 лютого 2018 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулись заходи із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У актовій залі школи був організований  загальношкільний захід-спомин «Небесна сотня у наших серцях». Учні та вчителі школи хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Перегляд відеофільмів про події Революції Гідності «Їх подвигу не буде забуття» повернув учнів і педагогів школи до трагічних подій в історії України. У бібліотеці школи була організована виставка літератури, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні «На ваті наших душ – Небесна Сотня».

Герої України! Ваш святий і вічний подвиг завжди житиме в наших серцях! Слава Україні! Героям слава!

 

 

Запалили свічки скорботи...

23 листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій бібліотекарями ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 було проведено бібліотечний урок для учнів 6-В классу «Незгасні свічки болю». У заході взяли участь бібліотекар міської дитячої бібліотеки Комаровська Н.В. та працівник Ніжинського краєзнавчого музею Діденко Т.О., які познайомили з документальними та архівними матеріалами щодо трагічних подій далекого минулого українського народу. Учасники мали змогу ознайомитися з літературою біля оформленої тематичної виставки.

 

        На завершення учні та гості запалили свічки скорботи в пам’ять усіх жертв тих лихих часів.

 

Міжнародний фестиваль "Литаври" в ЗОШ № 15

 Зустріч з письменником – незабутнє свято для дітей. 20 вересня  у ЗОШ  І-ІІІ ступенів №15 відбулася зустріч учнів 4-х класів з дитячою письменницею з міста Луцька Оксаною Кротюк, яка презентувала свої книги, розказала про себе, провела з дітьми цікаві ігри, познайомила зі звичаями українського народу, його мистецтвом. Пояснила що таке традиція, звідки взялося народне мистецтво і хто його автор, чим її рідний край – Волинь – відрізняється від нашого – Чернігівщини.  Презентувала свою книгу «Прилетіла пташечка». На добру згадку про себе подарувала бібліотеці останні номери дитячого журналу «Малятко».

            Вдячні діти оплесками дякували Оксані Кротюк за цікаву зустріч і вручили букет квітів.

     

 

Українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш завітала до юних читачів ЗОШ № 15

«Література – це те, що збагачує наш внутрішній світ. Люблю, коли книги стають друзями. Люблю, коли друзів багато»

Дзвінка Матіяш.

       Саме з такою метою 11 травня до юних читачів учнів 1-В  та 3-Б класів завітала українська письменниця та перекладачка Дзвінка Матіяш. Авторка книг для дорослих та дітей, для якої читання уже з 4 років стало улюбленим заняттям, охоче розповідала школярам про свою творчість. Матіяш відома як авторка романів «Реквієм для листопаду» та «Роман про батьківщину».Її казки увійшли до книжки «Зросла собі квітка», присвяченої пам'яті Романа Єненка. Зустріч пройшла на піднесенні настрою: цікаво, змістовно та корисно. Школярі дякували не тільки авторці а й своїм учителям Шуляк Н.В.. Кутузовій О.Л. та бібліотекарю школи Бутенко Н.П. за організацію цікавого заходу.

 

 

 

                 

 

 

Вітаємо переможців літературного конкурсу "Люблю тебе, мій Ніжине!"

         Щорічно шкільні бібліотекарі   загальноосвітніх навчальних закладів готують  активних читачів до  участі в міському літературному конкурсі «Люблю тебе, мій  Ніжине», який проводиться Ніжинською дитячою бібліотекою. 6 квітня у бібліотеці-  філії №3  юні таланти декламували свої твори. Журі, членом якого була Ніжинська  письменниця Тетяна Винник,  відзначило креативність та літературні здібності  учасників.  Вітаємо переможці: І-е місце посів учень Гімназії № 3 - Назар  Даниленко (бібліотекар Чуприна І.В.), ІІ-е місце - Назарій Чмелик  учень ЗОШ №4  (бібліотекар Козир Н.І.), ІІІ-є місце - Оля Ревтюх, учениця ЗОШ №15 (бібліотекар  Бутенко Н.П.).
        Усі учасники конкурсу отримали подарунки від депутата Чернігівської обласної  ради Наталії Миколаївни Копиці та від відомої української письменниці,  громадського діяча, журналіста, головного редактора дитячого журналу "Крилаті"  Тетяни Винник.

 

 

 

 

 

 

             

 

 

              

 

 

                    

 

Вітаємо переможців  VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»!

              Підбиті підсумки VІІ обласного конкурсу дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». На конкурс з усієї Чернігівщини надійшло близько 200 творчих робіт – віршів, казок, оповідань, літературних замальовок. Серед учасників молодшої групи в номінації "Поезія" І місце виборола Татаренко Даша, учениця 4 клас ЗШ І-ІІІ ст. № 9 за вірш "Летять, летять сніжинки" (бібліотекар Пирожок Л.В.).  Серед учнів старшої групи в номінації "Поезія"  ІІ місце  посіла Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 за поезію «Величний Львів»«Лиш вчора обіймав…» (бібліотекар Бутенко Н.П.). Заохочувальне V місце  має  Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею за твір «Революція гідності» (бібліотекар Даниш Т.В.). Вітаємо юних митців та бажаємо нових успіхів у їх творчій діяльності!  

 

     Денисенко Марина, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15         

 

   

Шейко Валерія, учениця 10 класу Ніжинського ліцею           

 

Цікава зустріч у шкільній бібліотеці

       

     24 лютого 2017 р в ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 відбулася зустріч учнів 3-4 класів з  ніжинською письменницею, журналістом, перекладачем, громадським діячем,  волонтером, головою громадської організації "Центр новітніх ініціатив та  комунікацій", головним редактором журналу "Крилаті" та організатором фестивалю  інтеграції слова в сучасному арт-просторі "Литаври" Тетяною Винник.

    Автор презентувала свою книгу "Відлуння нашої хати" та журнал "Крилаті".  Письменниця розповіла про себе і свою творчість, подарувала шкільній бібліотеці  книги сучасних  авторів, учасників фестивалю "Литаври" та останні номери    журналу  "Крилаті".

 

 

 

 

 

 

 

 

                    

 

 

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія