Середа, 14.04.2021, 11:24
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЗОШ №2

День бібліотек!

            Бібліотека Ніжинської гімназії 2 вітає читачів з Всеукраїнським днем бібліотек! Цікаво оформлені полички ніби промовляють до відвідувачів: "Маєш вільний час - не витрачай його даремно, прочитай цікаву книжку. Дізнайся про щось нове, запам'ятай, навчись". Завітайте до бібліотеки, тут завжди вам раді!

 

 

 

 

 

 

інтегрований урок зарубіжної літератури "Роль книжки в сучасному житті"

У Ніжинській гімназії 2 з учнями 5 класу було проведено інтегрований урок зарубіжної літератури "Роль книжки в сучасному житті" (вчитель Матях Л.А. та бібліотекар Копайло С.І.).
Учні прослідкувати шлях книги та її зміни від зародження до теперішнього часу.
Для мотивації учнів та зацікавленості до книги, дітям було продемонстровано відео "Шлях книги від рукописної до електронної", з якого п'ятикласники дізналися багато нового та цікавого. Закріпили знання, давши відповіді на запитання вікторини "Книга - твій друг, без неї, як без рук".

Світлина від Светлани Марийко. Ð¡Ð²Ñ–тлина від Светлани Марийко.

"Книга замість квітів"

Бібліотека Ніжинської гімназії 2 підбила підсумки акції "Книга замість квітів", що пройшла в перший день нового навчального року. Щиро дякуємо небайдужим учням та їхнім батькам, що долучилися до акції. Як результат - 33 книги, якими поповнився фонд бібліотеки. Запрошуємо гімназистів переглянути новинки та обрати книгу для читання.

 Ð¡Ð²Ñ–тлина від Светлани Марийко.   Ð¡Ð²Ñ–тлина від Светлани Марийко.

Краєзнавча година спілкування

28 листопада для учнів 7 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 шкільним бібліотекарем Копайло Світланою Іванівною у співпраці з філією №1 міської ЦБС (бібліотекар Єременко Тетяна Дмитрівна), була підготована та проведена краєзнавча година спілкування, присвячена нашому древньому місту. До школярів завітав науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею імені І.Спаського, відділу «Поштова станція», Желєзко Роман Анатолійович. 

Світлина від Людмили Иващенко.Світлина від Людмили Иващенко. Світлина від Людмили Иващенко. 

Осінні зустрічі з читачами в ЗОШ № 2...

Бібліотекар школи Копайло С.І. підготувала для учнів 3-го класу бібліотечний урок «Структура книги». 

Світлина від Людмили Иващенко. Світлина від Людмили Иващенко. 

Світлина від Людмили Иващенко. Світлина від Людмили Иващенко.

22 листопада  Нагородження переможця конкурсу «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»

Бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Копайло С.І. вручила учню школи та активному читачу, Матвійченку Ростиславу, подарунок від організаторів обласного конкурсу «Хай весь світ дивують нині діти неньки України», що пройшов весною, у якому Ростислав зайняв ІІІ місце у номінації «Поезія» (молодша група), з віршем «Осінь». Вітаємо переможця! Бажаємо наснаги, творчих успіхів та здійснення всіх мрій!

21 листопада Україна – країна нескорених! (виставка-експозиція до Дня Гідності та Свободи)

         У бібліотеці школи розміщена виставка-експозиція до 5-ї річниці Революції Гідності «Україна – країна нескорених!», на сторінках якої – і відтворення історичних подій зими 2013-2014 років, і імена героїв «Небесної Сотні», і світлини Революції та Майдану. Виставка-експозиція – нагадування всім читачам бібліотеки про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам’яті наших героїв!

20 листопада: Літературна подорож лабіринтами казок «Відчини у казку двері»

У другому класі ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшла літературна подорож лабіринтами казок «Відчини у казку двері». Учні поміркували над тим, що приховано в казках. Які людські риси мають герої фантастичних історій. Жваво пройшло обговорення про те, чому потрібно бути добрим, уміти дружити, виховувати в собі гарні якості характеру. Цікаво дітям було переглянути презентацію «Квака» (про жабку, яка не вміла дружити). Із задоволенням слухали декламування казок бібліотекарем «Зимові пригоди» та «Казка про кота Мурка».Наостанок, учні активно відповідали на запитання вікторини «У світі казок».

  

День добрих справ....

У цей день юні читачі ЗОШ І-ІІІ ст.  2 поповнили шкільну бібліотеку новими сучасними книгами. Це добра справа учнів і батьків, котрі пульсують в ритмі одного "Великого Шкільного Серця". 

 

 

 

 

 

 

 

8 листопада: Поетично-пізнавальне свято «Слово рідне, мудре і прадавнє» (До Дня української мови та писемності)

         Для учнів 5 та 6 класів в актовому залі школи пройшло поетично-пізнавальне свято «Слово рідне, мудре і прадавнє», яке було спільно підготоване шкільним бібліотекарем Копайло Світланою Іванівною та бібліотекарем Вершняк Іриною Володимирівною з бібліотеки для дітей філіалу №4 міської ЦБС. Діти прослухали інформацію про День української мови та писемності, переглянули відео «Започаткування писемності на Україні», «Легенда про мову», «Цікаві факти про українську мову».

         Окрім того, на свято завітала гостя: письменниця нашого рідного міста Ніжина Кириченко Світлана Петрівна. Школярам цікаво було дізнатися про життєвий та творчий шлях письменниці. Із задоволенням учні слухали казки для дітей Світлани Петрівни.

    

   

7 листопада: Посвята в читачі «Я тепер читач»

      Цього дня учні 2 класу стали читачами шкільної бібліотеки. Діти виконали усі завдання конкурсу «Проведи Мишку в бібліотеку». Багато дізналися цікавого про бібліотеку, гігієну читання, правила користування книгами та бібліотекою. Дали відповіді на запитання вікторини.  Щоб нічого не забути, отримали пам’ятатку читача.

     

 

3 жовтня:День інформації «Козацька слава України»                                                                         

До учнів 9 класу завітала бібліотекар філіалу №1 Ніжинської міської ЦБС Цибка Світлана Миколаївна. Школярі ознайомилися з цікавою інформацією про добу козацтва, про побут та секрети життя воїнів-козаків. Бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури з представленої теми. Для закріплення знань діти взяли участь у вікторині.

   

16 жовтня Виставка дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В.О.Сухомлинського «Малюю улюблену казку»

У вестибюлі школи на виставці «Малюю улюблену казку» можна побачити ілюстрації юних читачів, що зобразили своє бачення героїв та сюжету оповідань та казок В.О.Сухомлинського. Виставку можна переглянути до 19 жовтня-

   

11 жовтня Розважально-пізнавальне свято   до дня   Українського козацтва та Дня захисника України    «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». 

До учнів 5 класу завітала завідувач бібліотеки для дітей філіалу №4 міської ЦБС Тимко Т.О. з розважально-пізнавальною програмою до Дня українського козацтва та Дня захисника України. Школярі поповнили свої знання з історії України, відповіли на запитання вікторини. Хлопчики змагались у конкурсах, які виявили найспритнішого з них. Дівчатка ж змагалися у кращому зображенні козацького човна. Завдання ускладнювала умова гри: це потрібно було робити з зав’язаними очима. Свято закінчилося нагородженням найактивніших учасників, які отримали солодкі призи. Також було визначено кращого козака та козачку класу, які теж отримали подарунки.

 

 

 

 

16 жовтня Година спілкування «Людина любові і добра» (До 100-річчя В.О.Сухомлинського)

З учнями 5 класу бібліотекар Копайло С.І. провела годину спілкування, приурочену до 100-річчя В.О.Сухомлинського. Діти дізналися багато нового та цікавого про Василя Сухомлинського. Після короткої розповіді бібліотекаря прочитали деякі оповідання письменника. Поміркувавши, зробили висновки про те, чому ці твори навчають. Для закріплення знань учні відповіли на запитання вікторини «Василь Сухомлинський. Життя та творчість».

 

 

 

 

 

 

16 жовтня Конференція «Павлиський романтик»                                   

Для учнів 8 класу була проведена конференція «Павлиський романтик». Діти переглянули відео про життєвий та творчий шлях В.О.Сухомлинського. Поміркували над сенсом висловів великого педагога та озвучили свої думки  про те, що означало гасло життя письменника «Серце віддаю дітям».

 

 

 

 

 

 

 

8 жовтня Літературна подорож «Казковий світ Василя Сухомлинського»

Для учнів 4 класу було проведено літературну подорож, під час якої учні познайомилися з великим педагогом, письменником Василем Олександровичем Сухомлинським. Дізнались багато цікавого про його життя та творчість. Поміркували над тим, чому гаслом його життя були слова: «Серце віддаю дітям», переглянули відео «Казковими світами». Діти уважно прослухали деякі з оповідань В.О.Сухомлинського. Цікаво та весело було учням під час гри «Чи знаю я, що таке  добро?». Школярі змогли показати свої знання про Василя Олександровича, давши відповіді на запитання вікторини.

    

11 жовтня Виставка нових книжок «На хвилинку зупинись – нову книгу подивись»

У бібліотеці школи підготована виставка нових книжок, придбаних за рахунок коштів, отриманих від здачі макулатури. 

Фонд бібліотеки поповнився такими виданнями: «Моя Україна – червона калина», «Лицарі волі», Сухомлинський В.О. «Майже чарівна розмова», Сухомлинський В.О. «Вогник у вікні», «Школа доброти», «Я все люблю в своїм краю», «Тварини і рослини», «Пори року»,

«Добра наука», «Пригодницькі історії», Запрошуємо прочитати нові книжки!

 

 

 

 

 

      2 жовтня в ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 оформлена книжкова виставка «Стежками добра» до 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

4 жовтня Усний журнал «Творчість В.О.Сухомлинського – дітям»

    Бібліотекарем Копайло С.І. для учнів 2-го класу було проведено усний журнал «Творчість В.О.Сухомлинського – дітям». Учні познайомилися з життям та творчістю великого педагога, письменника. Діти переглянули відео-розповіді деяких казок та оповідань Василя Сухомлинського.

Бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури з виставки, підготованої до 100-річчя письменника «Стежками добра».

На завершення діти пограли у гру «Якщо ти добра людина, то…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

   

Рейд-перевірка стану збереження підручників

  

13 вересня Віртуальна мандрівка музейними лабіринтами Чернігівщини

         Для учнів 7 та 8 класів було проведено віртуальну мандрівку музейними лабіринтами Чернігівщини, яку спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І. та завідуюча дитячої  бібліотеки для дітей філіалу №4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. Діти «мандрували» цікавими історичними   місцями Чернігівщини, дізналися про музеї Ніжина. Свої знання змогли показати, давши відповіді на запитання краєзнавчої вікторини.

 

 

 

«Подвиг безсмертний – память нетлінна»

До 75-ї різниці визволення Ніжина від фашистської окупації у бібліотеці школи розміщена тематична поличка «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». У розміщених на ній книгах описані події, які відбувалися на Ніжинщині у роки окупації, відображено реалії партизанського життя та жорстокість війни. Книги про подвиг дідів та прадідів допоможуть читачам бібліотеки глибше усвідомити, якою ціною здобувалась перемога над ворогом, яка героїчна боротьба велася проти окупації.

 

 

Урок-вікторина «Казка в гості завітала»

         У День самоврядування учнів, у 2-му класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, бібліотекар разом з ученицею 10 класу Яговенко Анастасією, що виконувала обов’язки бібліотекаря, провели  урок-вікторину «Казка в гості завітала». Учні з задоволенням зіграли у гру «Чарівна торбинка», по закінченню якої,  діти активно відповідали на запитання вікторини «Відкриває казка двері».

 

 

 

 

 

 

       

22 березня Екскурсія до бібліотеки для дітей філіалу №3 ЦБС

         Учні 5 класу відвідали бібліотеку для дітей філіал №3 Ніжинської ЦБС. Бібліотекар ознайомила дітей з бібліотекою-філіалом, книжковим фондом, літературними виставками. Учні переглянули буктрейлери про книгу Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгопанчоха» та «Ніжин: древній і завжди юний», та  відеоролик про ніжинського письменника, що став відомим в Україні та її межами, Андрія Кокотюху. Діти з великим задоволенням відповідали на запитання вікторини та відгадували «Загадки з обманом».

 

 

 

 

 

       

Виставка книг «Йому безсмертя дарувала творчість»

         9 березня виповнюється 204 роки з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у бібліотеці школи підготована виставка книг «Йому безсмертя дарувала творчість». Переглянувши книги з виставки, читачі по-новому розкриють для себе відомого письменника, дізнаються багато цікавого про Т.Г.Шевченка – художника.

 

 

 

 

Урок бібліотечної грамотності «Історія виникнення книги»

         У 4-му класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 було проведено урок бібліотечної грамотності «Історія виникнення книги». Учні дізналися про те, як зароджувалась писемність, який шлях пройшла книга, поки стала такою, як ми її знаємо. Діти активно відповідали на запитання вікторини «Нам відкриває книга таємниці» та переглянули відеоролик «Як народжується книга», про те, як створюється книга у наш час.

 

 

 

 

 

 

    

 

15 лютого Тематична викладка «Ціна чужої війни»

            У бібліотеці представлена тематична викладка «Ціна чужої війни», підготовлена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам’ятати про подвиг українських воїнів, що брали участь у миротворчих місіях на територіях інших держав - наш обов’язок. Честь та пошана військовим, поклавшим своє життя заради миру та спокою у світі!

 

 

 

 

 

20 лютого

Тематична викладка «За честь, за долю, за українську волю»

         До Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці сформована тематична викладка «За честь, за долю, за українську волю». 20 лютого 2014 року стало переломною датою в історії українського народу. Відбулося народження надії на краще майбутнє. У цей день ми вшановуємо героїв, які поклали своє життя заради втілення кращих сподівань усієї України. Такі люди як герої Небесної Сотні не вмирають, їх життя продовжується у нашій пам’яті!

 

 

 

 

21 лютого

Міжнародний день рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці розміщена виставка літератури «Словом рідним треба дорожити». До виставки увійшли книги провідних майстрів української поезії і прози, що складають скарбницю художньої літератури нашого народу. Виставка буде корисною для читачів бібліотеки під час підготовки до уроків позакласного читання.

 

 

 

 

 

 

25 лютого

Книжкова викладка «Нехай мої струни лунають»

      До 147-річчя української письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) у бібліотеці школи оформлена викладка літератури «Нехай мої струни лунають», до якої увійшли твори письменниці, а також книги про життя та творчість майстрині слова.

 

 

 

 

Виставка «Пам’ятаємо героїв Крут»

        18 січня читачі бібліотеки можуть ознайомитися з виставкою-експозицією до 100-річчя трагічних подій під Крутами «Пам’ятаємо героїв Крут».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту»

       17 січня  у бібліотеці школи представлена виставка книг до Міжнародного     дня пам’яті жертв Голокосту.  Мета виставки: сприяння просвітницькій роботі та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду та зневаги до цінності людського життя. Теперішнє і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських трагедій, щоб уникнути повторення подібного у майбутньому.

 

 

 

 

 

 

Виставка книг «У єдності наша сила»

 

       22 січня в Україні відзначають День Соборності. З цієї нагоди у бібліотеці оформлена виставка літератури «У єдності наша сила». За допомогою представлених н

Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія