Четвер, 18.10.2018, 06:26
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

ЗОШ №2

       2 жовтня в ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 оформлена книжкова виставка «Стежками добра» до 100-річчя від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського

4 жовтня Усний журнал «Творчість В.О.Сухомлинського – дітям»

    Бібліотекарем Копайло С.І. для учнів 2-го класу було проведено усний журнал «Творчість В.О.Сухомлинського – дітям». Учні познайомилися з життям та творчістю великого педагога, письменника. Діти переглянули відео-розповіді деяких казок та оповідань Василя Сухомлинського.

Бібліотекар провела бібліографічний огляд літератури з виставки, підготованої до 100-річчя письменника «Стежками добра».

На завершення діти пограли у гру «Якщо ти добра людина, то…»

  

 

   

Рейд-перевірка стану збереження підручників

  

13 вересня Віртуальна мандрівка музейними лабіринтами Чернігівщини

         Для учнів 7 та 8 класів було проведено віртуальну мандрівку музейними лабіринтами Чернігівщини, яку спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І. та завідуюча дитячої  бібліотеки для дітей філіалу №4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. Діти «мандрували» цікавими історичними   місцями Чернігівщини, дізналися про музеї Ніжина. Свої знання змогли показати, давши відповіді на запитання краєзнавчої вікторини.

 

 

 

«Подвиг безсмертний – память нетлінна»

До 75-ї різниці визволення Ніжина від фашистської окупації у бібліотеці школи розміщена тематична поличка «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». У розміщених на ній книгах описані події, які відбувалися на Ніжинщині у роки окупації, відображено реалії партизанського життя та жорстокість війни. Книги про подвиг дідів та прадідів допоможуть читачам бібліотеки глибше усвідомити, якою ціною здобувалась перемога над ворогом, яка героїчна боротьба велася проти окупації.

 

 

Урок-вікторина «Казка в гості завітала»

         У День самоврядування учнів, у 2-му класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, бібліотекар разом з ученицею 10 класу Яговенко Анастасією, що виконувала обов’язки бібліотекаря, провели  урок-вікторину «Казка в гості завітала». Учні з задоволенням зіграли у гру «Чарівна торбинка», по закінченню якої,  діти активно відповідали на запитання вікторини «Відкриває казка двері».

       

22 березня Екскурсія до бібліотеки для дітей філіалу №3 ЦБС

         Учні 5 класу відвідали бібліотеку для дітей філіал №3 Ніжинської ЦБС. Бібліотекар ознайомила дітей з бібліотекою-філіалом, книжковим фондом, літературними виставками. Учні переглянули буктрейлери про книгу Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгопанчоха» та «Ніжин: древній і завжди юний», та  відеоролик про ніжинського письменника, що став відомим в Україні та її межами, Андрія Кокотюху. Діти з великим задоволенням відповідали на запитання вікторини та відгадували «Загадки з обманом».

       

 

 

 

Виставка книг «Йому безсмертя дарувала творчість»

         9 березня виповнюється 204 роки з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З цієї нагоди у бібліотеці школи підготована виставка книг «Йому безсмертя дарувала творчість». Переглянувши книги з виставки, читачі по-новому розкриють для себе відомого письменника, дізнаються багато цікавого про Т.Г.Шевченка – художника.

 

 

 

 

Урок бібліотечної грамотності «Історія виникнення книги»

         У 4-му класі Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 було проведено урок бібліотечної грамотності «Історія виникнення книги». Учні дізналися про те, як зароджувалась писемність, який шлях пройшла книга, поки стала такою, як ми її знаємо. Діти активно відповідали на запитання вікторини «Нам відкриває книга таємниці» та переглянули відеоролик «Як народжується книга», про те, як створюється книга у наш час.

 

 

 

 

 

 

    

 

15 лютого Тематична викладка «Ціна чужої війни»

            У бібліотеці представлена тематична викладка «Ціна чужої війни», підготовлена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Пам’ятати про подвиг українських воїнів, що брали участь у миротворчих місіях на територіях інших держав - наш обов’язок. Честь та пошана військовим, поклавшим своє життя заради миру та спокою у світі!

 

 

 

 

 

 

20 лютого

Тематична викладка «За честь, за долю, за українську волю»

         До Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеці сформована тематична викладка «За честь, за долю, за українську волю». 20 лютого 2014 року стало переломною датою в історії українського народу. Відбулося народження надії на краще майбутнє. У цей день ми вшановуємо героїв, які поклали своє життя заради втілення кращих сподівань усієї України. Такі люди як герої Небесної Сотні не вмирають, їх життя продовжується у нашій пам’яті!

 

 

 

 

21 лютого

Міжнародний день рідної мови

До Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці розміщена виставка літератури «Словом рідним треба дорожити». До виставки увійшли книги провідних майстрів української поезії і прози, що складають скарбницю художньої літератури нашого народу. Виставка буде корисною для читачів бібліотеки під час підготовки до уроків позакласного читання.

 

 

 

 

 

 

25 лютого

Книжкова викладка «Нехай мої струни лунають»

      До 147-річчя української письменниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач) у бібліотеці школи оформлена викладка літератури «Нехай мої струни лунають», до якої увійшли твори письменниці, а також книги про життя та творчість майстрині слова.

 

 

 

 

Виставка «Пам’ятаємо героїв Крут»

        18 січня читачі бібліотеки можуть ознайомитися з виставкою-експозицією до 100-річчя трагічних подій під Крутами «Пам’ятаємо героїв Крут». 29 січня виповнюється 100 років надзвичайно трагічній події в українській історії – бою під Крутами. Ця трагедія породила нову перемогу духу українців. Крути не стали річницею поминок, а джерелом натхнення у поході до волі. На місце героїзму на полі бою має прийти героїзм у повсякденній праці й труді на благо вільному, незалежному українському народу. Завдяки квіту нації, що не пожалів життя свого, пробудилась від вікового сну неволі Україна!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту»

       17 січня  у бібліотеці школи представлена виставка книг до Міжнародного     дня пам’яті жертв Голокосту.  Мета виставки: сприяння просвітницькій роботі та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду та зневаги до цінності людського життя. Теперішнє і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських трагедій, щоб уникнути повторення подібного у майбутньому.

 

 

 

 

 

 

Виставка книг «У єдності наша сила»

«Ми всі одна сім’я, эдина ми родина- мільйони різних «Я», а разом – Україна!»

       22 січня в Україні відзначають День Соборності. З цієї нагоди у бібліотеці оформлена виставка літератури «У єдності наша сила». За допомогою представлених на ній книг читачі ще раз усвідомлять, що попри перепони та негаразди, які спіткали Україну на шляху до незалежності, український народ вистояв і зберіг відчуття національної гідності. Усім нам слід пам’ятати, що лише в єдності наша сила! 

 

 

 

 

 

16 січня завершилася акція «Подаруй бібліотеці книгу», під час якої читачами було подаровано 20 книжок. Найактивніші учасники акції отримали подяки.

 «Посвята у читачі»

21 грудня учні  2 класу стали читачами шкільної бібліотеки. Діти познайомилися з бібліотекою та вивчили правила користування бібліотекою. Повторили,  як потрібно  поводитися з книжками. Щоб посвята у читачі відбулася, учні повинні були виконати завдання: провести  Мишку до бібліотеки, подолавши усі перепони та казкові випробування. Діти успішно справилися з усіма завданнями. Наостанок кожен читач узяв першу бібліотечну книжечку. Бажаю усім учням бути активними читачами шкільної бібліотеки!

 

 

 

 

 

        

Бібліотечний урок «Структура книги»

7 грудня бібліотекарем Копайло С.І. проведений бібліотечний урок для 3-го класу ознайомив учнів зі структурою книги, дав додаткові навички самостійної роботи з книгою. Мета уроку: поглибити знання про будову книги, закріпити теоретичні знання на практиці.

 

 

 

 

 

 

Виставки

      5 грудня у бібліотеці ЗОШ І-ІІІ ст.. № 2 до Всеукраїнського тижня права організована книжкова виставка «Знай свої права, виконуй свої обов’язки», де представлена література з питань прав людини, з метою надання читачам правової освіти, формування у них правової свідомості та культури.

 

 

 

 

 

Виставка «Забуттю не підлягає»

80-ті роковини Великого терору – масових політичних репресій        1937 – 1938 років.  У пам’яті нашого народу ці трагічні події з історії нашої держави мають залишитися назавжди.

Мета виставки: нагадати про страшні роки знущань над українським народом, сприяти осмисленню історії, звернути увагу, перш за все молодого покоління, на страшну сторінку історії  держави - масові репресії.

 

 

 

 

14 грудня оформлена виставка «Покликані Чорнобилем»

    На долю українського народу випала безліч трагічних подій. Чорною сторінкою в історії України стала трагедія на Чорнобильській АЕС, закарбувавши у людській пам’яті  26 квітня 1986 року, день екологічної катастрофи.  Ми не маємо права забувати ці трагічні сторінки історії. З цією метою у бібліотеці оформлена книжкова виставка-огляд «Покликані Чорнобилем». Документальні та художні твори, представлені на ній, ознайомлять читачів з деталями трагедії на ЧАЕС, її наслідками та подвигом героїв-ліквідаторів.

 

 

 

 

 

 

У бібліотеці підготовано виставку книг, подарованих читачами у межах акції «Подаруй бібліотеці книгу». Бібліотечний фонд поповнився двадцятьма примірниками. Книги знайдуть вдячного читача. Кожен охочий може підтримати шкільну бібліотеку – подарувати книгу. Дякуємо усім, хто вже долучився до доброї справи!  Акція триває.

 

 

 

 

 

Шануємо рідну мову!   

          До Дня української мови та писемності, для учнів 5, 6 та 7 класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 було проведено поетично-пізнавальне свято «Не цураймось мови, вчимось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати», яке спільно підготували та провели шкільний бібліотекар Копайло С.І., вчитель української мови і літератури Прокопенко О.І. та працівники бібліотеки для дітей-філіалу № 4 Ніжинської міської ЦБС Тимко Т.О. та Вершняк І.В.

         Учні переглянули відео про красу української мови. Під час свята був проведений конкурс читців на краще декламування віршів рідною мовою та конкурси на знання української мови й приказок. Діти радо брали участь у вирішенні підготованих для них завдань і активно відповідали на запитання.   Учасники та переможці були нагороджені подарунками: книгами, блокнотами та закладинками.

        Також була підготована виставка книг «Мова – душа народу».

 

 

          

 

            

 

«БАГАТИЙ УМІЛЬЦЯМИ НІЖИНСЬКИЙ КРАЙ»

         
          Бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Косяк Світлана Іванівна організувала для читачів 7-9-х класів зустріч з народними умільцями ніжинщини: майстрем-різьбярем, членом Спілки майстрів народного мистецтва України Святним Сергієм Олексійовичем та Кот Катериною Русланівною, студенткою ІІІ курсу ДПМ Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. Також в заході взяли участь завідуюча бібліотекою-філіалом № 2 Ніжинської міської ЦБС Івасенко Ніна Іванівна та бібліотекар бібліотеки-філіалу №2 Гавриленко Ольга Володимирівна.

            Майстри ознайомили школярів зі своїми роботами, розповіли про техніки, в яких вони були виготовлені. Сергій Олексійович представив виставку своїх робіт з дерева, що здавна виготовляються в Україні: деркачі, колотила, качечки, скриньки, дерев’яні шаблі, гру «Замороку» та багато інших цікавих речей. Розповів дітям про те, як почалася його робота майстром по дереву.

            Кот Катерина, студентка-майстриня, теж підготувала безліч робіт: картини вишиті бісером, шалі виконані у техніці «батік», картини з квілінгу… Катерина поділилась з учнями досвідом про те, як брала участь у міських та обласних конкурсах, розповіла про техніку, в якій працювала над своїми роботами.

            Бібліотекарі філіалу №2 Ніжинської міської ЦБС Ніна Іванівна та Ольга Володимирівна, провели огляд літератури про народне мистецтво, з якою можна ознайомиться, завітавши до бібліотеки. Учні з великим задоволенням розглядали роботи майстрів.

 

          

           

 

Інформаційна хвилинка «Здоров’я не купиш - його розум дарує!» 

         10 жовтня 2017 р. для учнів 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 шкільним бібліотекарем Копайло С.І. проведена інформаційна хвилинка «Здоров’я не купиш - його розум дарує!».  Діти ознайомилися з інформацією про те, які є секрети збереження здоров’я та чому варто його берегти вже з самого дитинства. Учні з задоволенням відповідали на запитання тесту «У здоровому тілі – здоровий дух». Наостанок діти переглянули мультфільм «Шкідливість куріння».

 

 

 

 

Урок-вікторина «Твоє здоров’я у твоїх руках!»

      11 жовтня 2017 р. учні 4 класу були активними учасниками уроку-вікторини «Твоє здоров’я у твоїх руках!», підготовленого Копайло С.І. в рамках заходів місячника шкільних бібліотек.  Діти обговорювали теми про здоров’я та здоровий спосіб життя та і з задоволенням відповідали на запитання вікторини «Секрети здоров’я». Під час уроку діти переглянули мультфільми «Казочка про місто Борщу» та «Шкідливість куріння».

 

 

 

 

    

Диспут «Мій найцінніший скарб - моє здоров’я» (ЗОШ І-ІІІ ст. № 2)

У 6 класі пройшов диспут «Мій найцінніший скарб - моє здоров’я». Читачі шкільної бібліотеки дізнались, яку саме небезпеку несе захоплення палінням та що ця звичка змінює в організмі підлітка. Для учнів була підготована інформаційна сторінка «Міфи та факти про паління», та відео «Здорово бути здоровим». 

 

 

 

 

Конференція «Життя – це мить, зумій її зберегти»

«Якщо людина сама стежить за своїм здоров'ям, то важко знайти лікаря, який   знав би краще корисне для її здоров'я, ніж вона сама»

Сократ

      Під таким гаслом пройшла конференція «Життя – це мить, зумій її зберегти» з учнями 7 класу у ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 . Учні активно обговорювали тему конференції, висловлювали свої думки про те, чому варто дорожити життям та здоров’ям. Під час уроку діти переглянули відео «Вплив куріння та алкоголю на організм».

     Підготована виставка плакатів і малюнків учнів 2-7 класів «Я обираю здоров’я!». Усі бажаючі змогли взяти участь – намалювати малюнок на підтримку здорового способу життя.

 

        

 

Міжнародний фестиваль "Литаври" в ЗОШ № 2

  20 жовтня в актовому залі Ніжинської ЗОШ І – ІІІ ст.. №2 відбулася зустріч учнів 9-11 класів з прозаїком, поетом, драматургом, критиком, публіцистом Олександром Васильовичем Балабко. Письменник презентував школярам свої роботи, ознайомив зі своєю творчістю. Діти з цікавістю переглянули підготовлене відео, взяли участь у вікторині від письменника про речі українського побуту минулого і сьогодення. З великою увагою слухали розповіді гостя про М.В.Гоголя. Наостанок письменник подарував шкільній бібліотеці свою книгу «Микола Гоголь. Між пеклом  і раєм».

        

 

Вітаємо переможців конкурсу "Діти за безпечний Інтернет"!

      8 лютого 2017 р. в Інтернет-центрі Центральної міської бібліотеки відбувся    фінальний  етап  конкурсу  "Діти за безпечний Інтернет" в рамках пілотного  проекту "Діти й Інтернет".  Цього дня змагалися переможці І етапу, а саме: Шекера  Оксана, учениця 9 кл. ЗОШ І-ІІІ ст.  № 2,  Рудік Максим, учень 8 класу ЗОШ І-ІІІ ст.  № 13, Катруха Дарія та Волох Дмитро, учні  8 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 15. 

     Учасники виконали тестові завдання, показали свої практичні вміння щодо  користування мережею Інтернет, а саме швидко  знаходити потрібну інформацію  та  орієнтуватися в меню  сайтів. Усі учні добре справились з випробуваннями,  щодо користування онлайновими технологіями. За результатами змагання та  відповідно до  рішення журі І місце виборов Волох Дмитро, ІІ - Катруха Дарія, ІІІ -  Рудік Максим. Усі  переможці  отримали подарунки - ручки-флешки, а Оксана  Шекера - заохочувальний приз.

 Методист ММК     Л.І.Іващенко.

 

 

 

 

 

      

      

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія