Середа, 30.09.2020, 22:22
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2014 » Листопад » 21 » 17-21.11.2014
16:46
17-21.11.2014

 На базі Ніжинської  ЗОШ І-ІІІ ст. №7 (директор Кутовець А.Ф.) відбувся науково-методичний семінар з проблеми «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин як дієвий засіб наукової роботи».  Відкрив його начальник управління освіти Ніжинської міської ради Крапив'янський С.М.,  який зупинився на  досягненнях освітян міста,  тісній співпраці  викладачів НДУ ім. М.Гоголя  і педагогів закладів освіти,   пошуку нових форм взаємодії з науковцями задля вдосконалення якості освіти. Відрадно, що саме Ніжину випала честь першими розпочати  презентацію майстер-класів дипломантів конкурсу. Користуючись тим, що захід проходить напередодні ювілейної дати – 25-річчя Конвенції «Про права дитини»,  зазначив, що освітяни міста намагаються реалізувати статті Конвенції  у повному обсязі і зустрічають ювілейну дату з вагомими творчими досягненнями.  

       Нікого не залишила байдужим презентація «Мій рідний край, моя земля» учня 2-А класу Германа Москаленка, який по-дитячому проникливо, але з почуттям високого патріотизму розповів про історію рідного міста, яка відкривається перед ним зі шкільних вікон.  

        У роботі семінару взяли участь та виступили  наукові співробітники  ІПООД НАПН України  – організатори Всеукраїнського  конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин».  

      У   своєму інтерв'ю  «Конкурс «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин»:  здобутки і сподівання»  Лактіонова Г.М.,  старший науковий співробітник  ІПООД НАПН України, заступник голови  оргкомітету конкурсу,  зазначила: «Мета конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин»,   проведення якого на початку 2014 р. було ініційоване Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України,  полягає у тому, щоб  об'єднати зусилля  педагогічних колективів і родин у створенні цілісного освітнього простору. Мова йде  саме про родину, а не тільки про батьків.  Серед багатьох змін, що відбуваються у сучасному світі, є суттєві зміни у структурі сім'ї і сімейних стосунках. Освітянам, на мій погляд, важливо враховувати те, що різні сім’ї потребують різного підходу. Безумовно, є батьки, яких треба вчити; є ті, яких доцільно активніше залучати до участі у навчально-виховному процесі;  існує нехай не велика, але реальна група батьків, у яких варто повчитися, які самі можуть навчати інших. І знову зазначу, що мова йде не тільки про батьків, але й про батьків батьків, тобто про бабусь і дідусів, членів родин.

               О.В. Москаленко, кандидат хімічних наук, доцент НДУ ім. М.Гоголя,  у своєму виступі  «Партнерство навчальних закладів і родин як дієвий засіб наукової роботи»  розкрив зміст роботи на кожному етапі діяльності та  підвів до висновку:  «Теорія без практики мертва, практика без теорії – сліпа».

       Актуальні проблеми «Аксіологічного підходу  родинного виховання у роботі сучасного вчителя» висвітлила у своєму виступі на семінарі Т.О. Шахрай, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу виховних систем у педагогічній освіти ІПООД НАПН України, член оргкомітету конкурсу  «Разом!».

         Про роль фахових видань у поширенні передового педагогічного досвіду» розповіла  В.О.Снігульська., керівник проекту «Газета «Соціальний педагог», яка запросила освітян Ніжина до тісної співпраці.

         Занепокоєним сучасними проблемами дитинства  був виступ представника батьківської громадськості з м. Черкас, дипломанта конкурсу в номінації «Розвиваємо виховний потенціал родини» С.Ю.Радченка  з проблеми: «Ласкаво просимо до Країни Велетнів, або  «Дітям вхід ускладнений».  

         Презентована на семінарі вчителем –методистом  початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. №7 В.М. Даценко, дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Разом!»,  творча робота «Партнерство навчальних закладів і родин» переконливо свідчить про  вміння педагога   використати потенціал родини  для реалізації актуальних завдань якісної освіти та національного виховання школярів. Після проведеної зустрічі ми поспілкувалися з наймолодшим учасником семінару, учнем Віри Михайлівни,  Германом Москаленком, який на запитання «Чи подобається тобі у школі і чому?» відповів: «Так, тому що є гарний вчитель і гарні діти!» І це найвища оцінка вчителю. А ще подарунок – чудова пісня про вчителя, яку майстерно виконала її вихованка Валерія Падалка.

        У роботі семінару взяли участь  працівники методичного кабінету, вчителі-методисти початкових класів шкіл міста, які, розуміючи актуальність і важливість проблеми, що обговорювалася,  докладають значних зусиль до вдосконалення якості освіти через залучення творчого потенціалу родини, створення доброзичливого шкільного середовища, відкритого для всіх родин,  реалізуючи відомі слова В.Сухомлинського: «На моральному здоров׳ї сім׳ї базується  педагогічна мудрість школи». В дарунок гості отримали книгу про Ніжин, автором якої є вчитель ЗОШ І-ІІІст. №15 Л.Б. Петренко.

          Освітяни Ніжина, як зазначила завідувач  методичного кабінету управління освіти  Т.М. Левицька,  одностайно підтримали актуальність і важливість  започаткованого ІПООД НАПН України конкурсу «Разом! Партнерство навчальних закладів і родин»,  вірять в його незаперечний успіх і готові до тісної співпраці задля розквіту освіти Ніжина.


18 листопада 2014 року в Ніжинській гімназії №3 відбувся міський семінар для практичних психологів та соціальних педагогів «Формування толерантності  до національно-культурних особливостей особистості». У рамках семінару практичним психологом Гармаш О.А. було проведено інформаційно-просвітницький захід для учнів 10-А класу «Ми всі різні, але рівні». Старшокласники творчо та креативно висловлювали своє бачення стосовно життєвих цінностей, обговорювали проблему подолання стереотипного ставлення до різних національностей, культур. Повчальними були відеоролики, які дозволили присутнім усвідомити унікальність та неповторність кожної особистості. Дуже вражаючим та змістовними був виступ агітбригади «Революція», гімназисти пропагували здоровий спосіб життя, активну життєву позицію.

Заняття з учнями 10 – А класу «Ми всі різні, але рівні»


20.11.2014 р.   в рамках  відзначення  Дня  дитини  та  200-річчя  з Дня  народження Т.Г.Шевченка  

в  ДНЗ№ 9  зібрався  батьківський  загал,  вихованці,  педагоги  та  гості. 

Активними  учасниками  цього  урочистого  зібрання  були  вихованці сімейної  групи №1 ,  старшої  та  середньої  груп.


У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 до Всесвітнього дня дитини  стартував фестиваль дитячої творчості "Я гордий тим, що українець!". 19.11.2014 року учні 2-4 класів продемонстрували свою майстерність в інсценізації літературних  творів: учні 2 класу (класовод Линник Т.М.) показали казку Н. Забіли "Про Курочку і Півника та про хитру Лисичку"; учні 3 класу (класовод Чудак Н.М.) показали казку "Ріпка" на сучасний лад; учні 4 класу (класовод Парфьонова Н.А.) запросили глядачів на бал у "Казкове королівство" .

      
  

Переглядів: 382 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Листопад 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія