П`ятниця, 25.09.2020, 04:56
| RSS

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2014 » Травень » 7 » 7 березня
11:02
7 березня

Перший тиждень березня ознаменовано урочистостями до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.
   1 березня у приміщенні Ніжинського будинку для дітей та юнацтва відбувся міський етап фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Іду з дитинства до Тараса», участь у якому взяли 18 загальноосвітніх навчальних закладів та НБДЮ.
  Переможцями стали:
  У номінації «Вокальне мистецтво»:
  «Гран-прі» - Калюжна Аліна, учениця гімназії №3, художній керівник Світлана Костенко;
  І місце – тріо ЗОШ І-ІІІ ст. № 17, художній керівник Литвин О.Д.;
  ІІ місце – ансамбль «Вербиченька» ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, художній керівник Євтух Л.В.;
  - Прокопенко Ольга, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №14, художній керівник Туркеня І.М.;
  ІІІ місце – Шиптенко Лада, учениця ЗОШ І-ІІ ст. №8, художній керівник Бойко А.М.;
  - Аверянова Анастасія, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №10, художній керівник Харченко Л.В.;
  У номінації «Художнє читання»:
  «Гран-прі» – Момот Анастасія, вихованка НБДЮ, керівник Наконечна І.В.;
  І місце – Міненко Вікторія, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 9, керівник Іващенко Н.І.;
  ІІ місце – Богдан Віра, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 13, керівник Красновид Л.Ф.;
  - Колектив учнів ЗОШ І-ІІІ ст. №1, керівники Саєнко Я.В., Чепела О.М.;
  ІІІ місце - Галазда Марія, учениця ЗОШ І-ІІ ст. № 8, керівник Ухо І.С.;
  - Федченко Руслана, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, керівник Бакута О.М.
   4 березня у Ніжинській гімназії №16 відбулося свято з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка" Ні! Пломінь той в душі не згас, що запалив тоді Тарас " На святі були присутні гімназисти, кращі учні шкіл міста, депутати Ніжинської міської ради, методисти міського ММК. Учні 11 класу гімназії №16 здійснили покладання квітів до памятника Т.Г. Шевченка. Свято пройшло в невимушеній обстановці, кожен присутній відкрив для себе щось нове в творчому шляху Кобзаря. Такі заходи спонукають дітей до вивчення творчості Тараса Шевченка, надихають на власні творчі проекти.
   Учні 1-3 класів загальноосвітньої школи І-ІІ ст. № 8 відвідали мистецько-ілюстративну виставку «Співаймо шану Кобзареві» у приміщенні художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею ім.. І.Г.Спаського. А після виставки школярі здійснили екскурсію до парку ім. Т.Шевченка, де оглянули пам’ятник Кобзарю у нашому місті.
   4 березня у навчальних закладах пройшов конкурс Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшкик».
   5 березня 2014 року в гімназії № 3, опорній школі вчителів української мови й літератури, відбувся практичний семінар на тему: «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках». Перед присутніми виступила директор школи Пушкіна В.В. з презентацією про використання ІКТ в закладі. Голова ради опорної школи Федюрко В.Г. підготувала доповідь про теоретичні засади використання ІКТ на уроках словесності, представила каталог наявних електронних засобів, надала цінні рекомендації. Учитель Ременюк Л.О. продемонструвала метод проектів через використання комп’ютерних технологій на уроці високого громадянського звучання за творчістю Л.Костенко. Підсумки засідання провела методист ММК Сватенкова С.І.
   У гімназії № 3 з успіхом пройшла літературно-музична композиція «На перехресті Музи й Долі», підготовлена учнями 9 класу під керівництвом учителя української мови й літератури Сіменок Т.І.
   У ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 свято вшанування Кобзаря перетворилося на барвисту веселку з музики, танців і співу. З вітальним словом виступила директор школи Піменова С.П. Організацією свята опікувалися заступник директора з виховної роботи Косач Я.В. та вчитель української мови й літератури Чепела О.М.
   6 березня юні поети зі шкіл №№ 1, 4, 15 і гімназії № 3 взяли участь у ІХ Регіональному конкурсі учнівської творчості «Славні нащадки Тараса». Разом із учасниками з усіх куточків Чернігівщини вони вклонилися Кобзарю та поклали квіти до пам’ятника Шевченку в міському парку, прослухали святкову програму, підготовлену учнями обласного педагогічного ліцею, виступили із читанням власних поезій. Лауреатами конкурсу стали: Коткова Ангеліна (ліцей при НДУ ім. М.Гоголя), Лучнікова Олександра та Шейко Валерія (гімназія № 3)
   04 березня у ЗОШ І-ІІІ ст. № 14 був проведений усний журнал « Шевченко - син українського народу», який підготували учні 8 класу разом з класним керівником Шевчун Н.М. Перегортуючи сторінки життя відомого письменника, учні розповіли про ряд цікавих фактів з життя Тараса, показали інсценування за творами видатного Кобзаря, читали напам’ять поезії, уривки з поем, демонстрували свої малюнки до творів. На завершення прозвучали пісні на слова Т.Шевченка.
  Із метою залучення учнів до заходів, спрямованих на вшанування пам’яті та популяризації творчої, письменницької та художньої спадщини Т.Г. Шевченка в ЗОШ І-ІІІ ст. №4 4 березня 2014 року в рамках шкільної Шевченкіани «Навіки з нами серце й пророче слово поета» проведено конкурс декламаторів «Жива душа поезії Шевченка». У ньому взяли участь учні 1-11 класів. Зі вступним словом до присутніх звернулась учитель української мови та літератури Таранько Л.П., яка акцентувала увагу на значенні творчості Кобзаря для українського народу та запропонувала переглянути відеохроніку з життя Т.Г. Шевченка. Із яким натхненням, із якою непідробною щирістю та радістю читали учні твори Великого Кобзаря. На конкурсі звучали поема «Лілея», поезії «Садок вишневий коло хати», «Сонце заходить», «Мені однаково», «Світає», твори Ніни Гуменюк та Лесі Храпливої «Сім строф – на Шевченків ювілей» і «До мене сьогодні всміхнувся Шевченко» та інші. Особливо схвилювала присутніх симфонія І.Драча «Смерть Шевченка» у виконанні учениці 11 класу Переход Марії.
   Журі визначило переможців конкурсу. Ними стали:
  1 місце – Фролова Олена (2 клас), Дубровна Анастасія (8 клас);
  2 місце – Кургак Анастасія (2 клас), Переход Марія (11 клас);
  3 місце – Петренко Анна (3 клас), Чмелик Максим (8 клас).
   Вітаймо переможців і пам’ятаймо, що кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів, є і ми, українці, бо маємо геніального Шевченка.
   6 березня 2014 року в актовій залі школи було проведено свято «Слава Кобзарю», учителем української мови та літератури Бабич Н.О., педагогом-організатором Костенко М.Я. та учнівським самоврядуванням, метою якого було допомогти учням усвідомити життєвий подвиг поета, проникнутися повагою до нього, зацікавити творчістю. На заході були присутні учні 5 – 11 класів, педагогічний колектив та батьки.
   05.03.2014 року в Ніжинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 проведено свято дівочої краси «Міс Чарівність».
   Зі словами вітання до мам, бабусь, сестричок, жінок - учителів та дівчат звернулися учні 5 класу.
   Дівчата – учасниці продемонстрували свої таланти у конкурсах «Вітання», «Відмінні господині», «Святкове меню», «Знавці етикету», «Чарівна хода», «Пісенний», «Скатертини чудовий візерунок».
   Переможницею конкурсу стала Дмитрик Катерина, учениця 8 класу, яка й отримала титул «Міс Чарівність».
   Інші учасниці конкурсу були удостоєні таких титулів:
  «Міс Глядацьких симпатій» - Бочковська А., учениця 7 класу;
  «Міс Вишуканість» - Філатова О., учениця 5 класу;
  «Міс Грація» - Дубровна А., учениця 8 класу;
  «Міс Елегантність» - Босач А., учениця 8 класу;
  «Міс Скромність» - Старова А., учениця 5 класу;
  «Міс Посмішка» - Приплавко С., учениця 5 класу.
   Зі словами вітання до учасниць звернулася директор школи Бєлохіна А.Г.:
  «Шановні наші красуні! Вітаємо Вас усіх. Нехай Вам щастить у житті, чистих рос Вам, мудрої думки, краси і нев’янучої вроди. Будьте завжди впевнені у собі й знайте, що кожна з Вас неповторна!»
  05 березня 2014 року в ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 з метою поширення досвіду практичного психолога, соціального педагога Полторацької Т.В., проведені відкриті заходи: розвивальне заняття «Наші емоції» з учнями 3 класу; авторський інформаційно-просвітницький захід «Стоп насильству» для учнів 5-11 класів, які відвідали фахівці психологічної служби: Герасименко Г.А. (ЗОШ І-ІІІ ст. № 9), Антонова Л.В. (ЗОШ І-ІІІ ст. № 10), Гармаш О.А. (гімназія № 3), Барамзіна М.В. (гімназія № 3), Крисько О.М. (гімназія № 16), Гіль О.М., методист міського методичного кабінету, також адміністрація та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.

Переглядів: 340 | Додав: mmknizhyno | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
МОНмолодьспорту
Управління освіти
Електронна реєстрація в ДНЗ
ЧОІППО
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія